خط داغ

 • همدان تاب آور شد

  مدیرکل مدیریت بحران استان همدان از اجرای طرح تاب آوری استان همدان در مواقع بحران و مخاطرات طبیعی خبر داد.

 • از عوارض داروهای کورتون چه می دانید؟

  یک متخصص طب سنتی در همدان گفت: کورتون ها داروهای بسیار محبوبی بین پزشکان و بیماران است چراکه علائم را بخوبی کاهش می دهد و بسیار نیز پر استفاده است.

 • نایب قهرمان المپیک آتن:

  برای هیات کشتی کیسه ندوخته‌ایم

  نایب قهرمان المپیک 2004 آتن و نایب رئیس فعلی هیات کشتی استان همدان گفت: ما برای خدمت به کشتی استان همدان و رسیدن ورزش اول به روزهای خوبش پاپیش گذاشته‌ و به هیچ عنوان برای هیات کیسه ندوخته‌ایم.

 • به مناسبت زادروز حکیم سخن:

  حیات زبان فارسی، مدیون فردوسی است

  یکم بهمن ماه زادروز حکیم توس و استاد سخن ابوالقاسم فردوسی است، این شخصیت بزرگ، تنها مربوط به یک استان و خطه نیست بلکه متعلق به تمام فارسی زبانان است زیرا وی بیشتر عمر خود را صرف حفظ و ارزش بخشیدن به زبان فارسی کرده است.

 • شهرداری، تیمی که فقط حمایت می‌خواهد

  تنهایِ تنهایِ تنهایی!

  تیم فوتبال شهرداری همدان در شرایطی امروز در هفته هفدهم لیگ دسته دوم به مصاف کاسپین قزوین خواهد رفت که حال و روز خوشی در جدول ندارد.

 • قانون هوای پاک، هوا را پاک می‌کند

  رئیس اداره‌ی نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان همدان، از جایگزینی قانون هوای پاک، به جای قانون جلوگیری از آلودگی هوا خبر داد.

 • گفتگو با سیاه باز همدانی؛

  هنر"سیاه بازی" رو به انقراض می‌رود/ درصدد برگزاری کارگاه آموزشی "سیاه بازی" هستیم

  "سیاه بازی" یكی از انواع نمایش‌های شادی آور است كه در آن از زبان بازیگر " سیاه " كه پرسوناژی خاص تلقی می‌شود، با رویكردی انتقادی و طنزآمیز به موضوعات اجتماعی، سیاسی، عاطفی و حتی تاریخی پرداخته می‌شود، " سیاه " در نمایش سیاه بازی یا رو حوضی، به عنوان پرسوناژ تابع تعریف می‌شود؛ زیرا سیاه بودن او چندان مورد سؤال قرار نمی‌گیرد و به صورت قاعده‌ای پذیرفته شده است و او پرسوناژی خود مختار است كه ظرفیت نمایش سیاه بازی را بسیار بالا می‌برد و به جرأت می‌توان گفت همه بن مایه‌های موضوعی زندگی ایرانی، با ظرافت‌ها و برداشت‌های خاص او و با شور و نشاط بسیار، آنالیز و تحلیل می‌شوند.

 • ظاهر زیبا به از سیرت زیبا؟!

  هرگاه صحبت از زیبایی و جذابیت می‌شود، اکثر مردم، فردی با ظاهر زیبا و اندام متناسب در ذهن خود تصور می‌کنند، این موضوع نشان دهنده تأثیر ویژگی‌های ظاهری انسان‌ها، در ایجاد ذهنیت و شکل گیری ارتباط آنها با یکدیگر است .

 • تهیه‌ی جهیزیه بر عهده کیست؟ عروس یا داماد؟

  ازدواج یکی از مسائل مهم در زندگی هر فردی به شمار می‌رود که می‌تواند بر تمام ابعاد زندگی انسان مؤثر باشد اما در این روزها با توجه به شرایط و وضعیت اقتصادی بدی که جوانان با آن روبرو شده‌اند این امر مهم را دیگر یک نوع خیال و توهم و رویایی شیرین می‌دانند که هیچوقت به واقعیت تبدیل نخواهد شد.

 • از نشانگرهای رنگی تغذیه ای چه می دانید؟

  با تغییر شیوه های زندگی و عادات غذایی افزایش ابتلا به چاقی، مشکلات قلبی و عروقی، پرفشاری خون و دیابت به مهمترین معضلات بشر تبدیل شده و این در حالی است که این مشکلات با کنترل مواد غذایی مصرفی از نظر کالری، نمک، اسیدهای چرب ترانس و قند به سادگی قابل پیشگیری بوده و   یکی از گام های مهم در زمینه انتقال این اطلاعات به مصرف کننده استفاده از برچسب رنگی تغذیه ای از طریق مواد غذایی بسته بندی شده است .

 • یک کارشناس مذهبی پاسخ می دهد؛

  علت اختلاف در تاریخ شهادت حضرت زهرا(س)چیست؟

  یکی از مباحثی که هر ساله در زمان ایام شهادت حضرت فاطمه(س)مطرح می شود این است که چرا دوبار برای ایشان سالروز شهادت ذکر شده است به منظور پاسخ به این پرسش را از کارشناس مذهبی و مدرس حوزه جویا می شویم .

 • تامین اعتبار گرم‌خانه از وظایف بهزیستی نیست

  مدیرکل سازمان بهزیستی استان همدان با بیان اینکه سازمان بهزیست هیچ‌گونه وظیفه‌ای در قبال تامین اعتبار گرم‌خانه شهر همدان ندارد، این سازمان را از انجام وظیفه مبرا دانست.

 • /گزارش تصویری/

  بازرسی تعزیرات از واحدهای متخلف عرضه مرغ و گوشت

  صبح امروز   مدیر شعبه سوم تعزیرات حکومتی استان همدان و ماموران این شعبه  با همراهی عکاس و خبرنگار خبرگزاری ایسنا، اقدام به بازرسی و ثبت تخلفات برخی از واحدهای عرضه کننده مرغ و گوشت کردند.

 • معاون استاندار همدان مطرح کرد:

  نقش کلیدی آثار تاریخی در توسعه گردشگري ملایر

  معاون استاندار و فرماندار ويژه ملاير گفت: آثار تاریخی و باستانی، به عنوان اسناد هويتي ملاير، افزون بر کارکرد هاي موجود، مي توانند در زمينه توسعه گردشگري و جذب مسافران موثر واقع شوند.

 • ناکارآمدی برخی مدیران را نباید به نظام منتسب کرد

  فرماندار اسدآباد گفت:ناکارآمدی برخی از مدیران نباید به نظام منتسب شود چرا که این امر موجب تبلیغات منفی دشمنان علیه نظام بوده و نشاط و امید را از جامعه می گیرد .

 • تکمیل و مرمت بزرگترین آب انبار کشور در اسدآباد

  فرماندار اسدآباد گفت:مرمت بزرگترین آب انبار کشور در اسدآباد دارای 85 درصد پیشرفت فیزیکی بوده که در مرحله پایانی مرمت قرار دارد و در سال آینده افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید .

 • بازرسی واحدهای متخلف عرضه مرغ و گوشت

  مرغ و گوشت همواره زینت سفره ایرانیان بوده و هست اما این روزها باتوجه به افزایش باورنکردنی قیمت گوشت و به ویژه مرغ، این دو ماده غذایی مهم و مغذی از سفره ایرانی‌ها در حال خداحافظی و پرکشیدن هستند؛ مدتی است که نوسانات   قیمت   گوشت و مرغ از تلاطم افتاده و به ثبات نسبی رسیده است اما هنوز برخی واحدهای صنفی عرضه کننده بدون توجه به قیمت مصوب صنف مربوطه خود اقدام به گران فروشی و سودجویی می‌کنند.