• شنبه ۲۵ آذر ماه، ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 919-6794-5
  • خبرنگار : 81111
  • منبع خبر : گفتگو

موزه کوهنوردی استان همزمان با جشنواره زمستانی راه اندازی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان از راه اندازی موزه کوهنوردی استان در ایام برگزاری جشنواره زمستانی خبر داد.

"علیرضا ایزدی" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، با بیان اینکه استان سابقه کوهنوردی در استان سابقه ارزشمندی است و یکی از میراث های فرهنگی ما محسوب می شود، افزود: براساس توافقی که با تربیت بدنی و هیات کوهنوردی داشتیم به دنبال راه اندازی اولین موزه کوهنوردی استان در ایام جشنواره زمستانی در بهمن ماه هستیم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه استان همدان کوهنوردان بزرگی داشته و آنها نیز توانسته اند نام همدان را در قلل مختلف برافرازند، جای این موضوع در استان خالی بود و با توافقات انجام شده یکی از مکانهای تاریخی برای این موزه در نظر گرفته شده تا آثار و عکسهای کوهنوردان گذشته تا به حال در آن جمع آوری شود.

وی اعلام کرد: هیات کوهنوردی در ایام جشنواره صعودی به قله الوند خواهند داشت.

ایزدی با اشاره به اینکه هزینه برگزاری جشنواره 500 میلیون تومان براورد شده است، عنوان کرد: خانه کاشانه و فروشگاه رفاه تهران از اسپانسرهای جشنواره بوده و همچنین مجموعه تله کابین گنجنامه، شرکت سیاحتی علیصدر و جزیره شادی از استان پای کار هستند.

وی تصریح کرد: جشنواره زمستانی با کیفیت بالایی برگزار خواهد شد و نیازمند هزینه های بیشتری است اما با توجه به افزایش اسپانسرها شاید هزینه براورد شده از این نیز کمتر شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از قطعی شدن حضور 20 سفیر در جشنواره خبر داد و گفت: این سفرا بیشتر از کشورهای آسیایی و اروپایی بوده و هدف ما این است تا سفرای 50 کشور در ایام جشنواره در استان حضور پیدا کنند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: