• چهارشنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 959-5690-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی:

دانشگاه بوعلی 4 دانشمند بین‌المللی دارد/از جایگاه علوم انسانی در توسعه نباید غافل شد

رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه بوعلی‌سینا با بیان اینکه دانشگاه بوعلی بیش از 12 هزار دانشجو دارد، گفت: این دانشگاه با دارا بودن 4 دانشمند بین‌المللی، 425 عضو هیئت علمی و بیش از 3 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی، جزء 10 دانشگاه برتر جامع در کشور است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر یعقوب محمدی‌فر چهارشنبه 17 آذرماه در سومین همایش بزرگداشت روز علوم اجتماعی در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان، ضمن گرامیداشت روز علوم اجتماعی و دکتر صدیقی، تصریح کرد: خوشبختانه در عصر کنونی دانشگاه‌ها به سطح بالایی از اهمیت جایگاه علوم انسانی رسیده‌اند که با برگزاری چنین همایش‍هایی جایگاه آن را قدر می‌نهند.

وی با بیان اینکه رشته علوم اجتماعی در کشور‌های مختلف در گرایش‌های مختلف تدریس می‌شود، افزود: متأسفانه تا کنون در رابطه با این رشته در ایران غفلت وجود داشته است.

محمدی‌فر ادامه داد: پس از گذشت سال‌ها، برگزاری سومین همایش بزرگداشت روز علوم اجتماعی نشان می‌دهد که هنوز در ابتدای مسیر هستیم.

وی خاطرنشان کرد: این همایش با دو رویکرد بزرگداشت پدر علوم اجتماعی ایران، دکتر صدیقی و نیز بررسی جایگاه و اهمیت علوم انسانی در توسعه برگزار شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا با تأکید بر اینکه انسان محوریت توسعه را دارد، افزود: از جایگاه علوم انسانی در توسعه نباید غافل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: