• چهارشنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 959-5890-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

همبستگی 85 درصدی کاهش عزت‌نفس و بزهکاری اجتماعی با یکدیگر

عضو سابق هیئت علمی دانشگاه بوعلی‌سینا از همبستگی 85 درصدی کاهش عزت‌نفس و بزهکاری اجتماعی با یکدیگر سخن گفت و اظهار کرد: نظم، وقت‌شناسی و اخلاق سه ویژگی بارز پدر علوم اجتماعی ایران بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، دکتر ذاکری چهارشنبه 17 آذرماه در سومین همایش بزرگداشت روز علوم اجتماعی در دانشگاه بوعلی‌سینا، با بیان اینکه اخلاق همراه با علم، گمشده علوم بشریت است، ادامه داد: دکتر صدیقی، پدر علوم اجتماعی ایران همواره به علم و اخلاق در کنار علم تأکید می‌کردند.

وی با تأکید بر اینکه در طرز فکر علمی جوینده علم همواره بنا را بر ندانستن می‌گذارد، افزود: اساس و پایه اخلاق‌مداری دانشمندان و جویندگان علم، خودکنش‌گری است که اساس و پایه خودکنش‌گری نیز عزت‌نفس و مناعت طبع دانشمندان است.

ذاکری با بیان اینکه کاهش عزت‌نفس و بزهکاری اجتماعی بیش از 85 درصد با یکدیگر همبستگی دارند، افزود: اکنون تمامی برنامه‌های توسعه ایران با شکست روبرو شده چرا که در توسعه به علوم اجتماعی توجه نشده است.

عضو هیئت علمی گروه علوم اجتماعی دانشگاه بوعلی‌سینا نیز شخصیت دکتر صدیقی را در دو بُعد سیاسی و آکادمیک عنوان کرد و گفت: نظم، وقت‌شناسی و سخت‌گیری سه ویژگی برجسته دکتر صدیقی بود.

دکتر رضا ایزدی، صدیقی را بنیانگذار علوم اجتماعی در بُعد نظری و تئوری دانست و گفت: همواره 60 درصد جمعیت کلاس ریزش داشت چرا که سخت‌گیری‌های زیادی داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: