• دوشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 959-3794-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

جشنواره 23:

گشایش نمایشگاه عکس و پوستر در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان

نمایشگاه عکس و پوستر به عنوان یکی از بخشهای بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان گشایش یافت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، عصر روز دوشنبه 22 آذرماه نمایشگاه عکس و پوستر به عنوان یکی از بخش های بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در نگارخانه زنگنه واقع در مجتمع شهید آوینی شهر همدان با آرزوی تداوم جشنواره در سال های بعد از سوی احترام برومند با نمایش 47 اثر افتتاح شد.

دبیر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در آئین افتتاحیه گفت: ویژگی نمایشگاه عکس و پوستر این است که پوستر سایر کشورها نیز به نمایش گذاشته شده اشت.

شهرام کرمی افزود: نکته جالب این است که در داوری آثار ایرانی و خارجی بیشتر کارهای ایرانی کاندیدا شدند.

مدیر بخش عکس و پوستر بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: برای نخستین بار در فستیوال های برگزار شده در حوزه تئاتر بخش پوستر و عکس به صورت بین المللی دیده شده است و در سال های آینده این بخش قوی تر برگزار شود.

مهدی آشنا افزود: در فراخوان داده شده از آلمان، آفریقای جنوبی، استرالیا، ایتالیا کره جنوبی و لهستان در بخش پوستر آثاری ارسال شد.

وی با اشاره به تعداد پوسترهای ارسالی به جشنواره بیان کرد: این بخش نوپا بوده و هنوز به روز نشده است بنابراین حدود ١۰ تا ١٢ پوستر به جشنواره رسید و ۵ عدد به بخش نمایشگاهی راه یافت البته خوشبختانه گرافیستهای قابلی در ایران داریم که در برابر گرافیستهای خارجی حرفی برای گفتن دارند.

آشنا با اشاره به نگاه مهمانوازانه به آثار بیان کرد: حضور همین تعداد اثر خارجی در بخش نمایشگاهی نگاه مهمانوازانه ایرانی به انتخاب آثار بود.

گفتنی است بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان از ٢٢ تا ٢٧ آذر ماه در همدان برگزار می شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: