• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 966-5794-5
  • خبرنگار : 8112
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون فرماندار همدان خبر داد

ساماندهی ١۰۰ درصدي گلزارهاي شهداي شهري همدان

معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرمانداری همدان گفت: دهياري ها متولي نگهداري گلزارهاي شهداي روستايي و ملزم به ارائه گزارش ويژه حافظان گلزار در مقاطع شش ماهه هستند.

به گزارش ایسنا- رضا زماني در کارگروه ساماندهي گلزارهاي شهداي شهرستان همدان با اشاره به ساماندهي ١۰۰ درصدي گلزارهاي شهداي شهري همدان اظهار کرد: شهرستان همدان با ساماندهي ٢ هزار و ١۶۵ گلزار مطهر شهيد در سطح استان پيشرو است.

وي با بيان اينکه ٢٧۰ گلزار مطهر شهيد نيز در سطح روستاهاي شهرستان همدان ساماندهي شده است افزود : در سه روستا نيز ساماندهي شهداي تازه تفحص شده در دست اقدام است که بدين منظور اعتباري افزون بر ١۵۰ ميليون ريال در کميته برنامه ريزي شهرستان در سالجاري مصوب شده است.

معاون فرماندار همدان عنوان کرد: مسئوليت نگهداري گلزارهاي شهدا در شهر همدان برعهده اوقاف و امور خيريه، در شهرهاي جورقان و مريانج برعهده شهرداري هاي مربوطه و در سطح روستاها به دهياري ها محول شده است.

وي با اشاره به ضرورت پيش بيني رديف اعتبار استاني معين به منظور نگهداري گلزارهاي شهدا افزود: متوليان نگهداري گلزارهاي شهدا ملزم به تکميل فرم هاي ویژه و ارائه گزارش ويژه حافظان گلزار در مقاطع شش ماهه به بنياد شهيد و امور ايثارگران هستند.

زماني با بيان اينکه برخي از گلزارهاي شهداي روستايي نيازهايي چون راه دسترسي، آب و برق دارند تصريح کرد: بنياد شهيد شهرستان نسبت به تهيه بانک اطلاعاتي و ارائه گزارش کاملي از وضعيت گلزارهاي شهداي شهرستان و وضعيت کامل آنها  از نظر اقدامات انجام شده و نيازمندي ها اقدام کند.

معاون فرماندار همدان تصريح کرد : ٧٧ مزار مطهر شهيد گمنام نيز در ٢۰ مکان سطح شهرستان همدان وجود دارد که عمدتا ساماندهي آنها به پايان رسيده و فقط مزار شهداي گمنام در ميدان ميشان، آموزشگاه شهيد مفتح و ستاد فرماندهي نيروي انتظامي تکميل نشده که متوليان آن بايد اهتمام بيشتري در  اين زمینه داشته باشند.

رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران شهرستان همدان نيز گفت: هر اقدامي در گلزارهاي شهدا بايد با تاييد کميته فني و اخذ مجوزهاي لازم انجام شود.

مجيد صفدريان افزود: برابر دستورالعمل ابلاغي هر طرحي که منجر به محصور شدن و محدوديت دسترسي به گلزارهاي شهدا باشد ممنوع شده است و همواره بايد در گلزارهاي شهدا امکان دسترسي عمومي به گلزار مطهر شهدا فراهم باشد.

وي با بيان اينکه ظرفيت قطعه ويژه والدين شهدا در آرامستان همدان در حال تکميل شدن است گفت: مديريت آرامستان همدان قطعه جديدي بدين منظور پيش بيني کرده است که در حال احداث و آماده سازي است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: