• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-13297-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

پیگیری ۴۰ طرح تحقیقاتی در پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملایر

رئیس پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملی ملایر گفت :با همکاری ۵۰ استاد برتر کشوری و ١۶ دانشجوی مقطع دکتری، ۴۰ طرح تحقیقاتی در این پژوهشکده کلید خورده که به بسیاری از سوالات حوزه آب، خاک، سلامت، آفات، صنایع غذایی و ... پاسخ می دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه همدان- دکتر حمید نوری ظهر پنجشنبه ٢٣ شهریور در پنجمین جشنواره ملی خوشه برتر انگور ملایر با حضور معاون وزیر جهادکشاورزی، افزود: ۴ دپارتمان تخصصی در این پژوهشکده مشغول فعالیت هستند و کلیه طرح های تحققاتی ما در مجله تخصصی انگور به چاپ می رسد.

وی اظهار کرد: پژوهشکده انگور و کشمش با توجه به شرایط زمین شناسی، خاکشناسی، محیطی، اقتصادی و جغرافیایی ایران با هدف ارتقای کمی و کیفی محصولات کشاورزی باغداران، تولیدکنندگان انگور و فرآورده های آن و صنعتگران و نیاز استان های صاحب انگور با رویکرد ملی در سال ١٣٩١ در دانشگاه ملایر احداث شده است.

نوری خاطرنشان کرد: این پژوهشکده از ۵ گروه پژوهشی شامل گروه پژوهشی به زراعی، گروه پژوهشی به نژادی، گروه پژوهشی تبدیل و نگهداری، گروه پژوهشی علوم محیطی و گروه پژوهشی علوم اقتصادی و بازار تشکیل شده است و شعار ما "تاکستان سالم، تاک سالم و محصول سالم" است.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره صرفاً تقدیر و تجلیل از خوشه هایی نیست که ظاهر بزرگتری دارند، بلکه هدف تولید محصول سالم مطابق با استانداردهای جهانی است.

رئیس پژوهشکده انگور و کشمش دانشگاه ملی ملایر معتقد است: یک باغ سالم، بوته سالم و در نهایت محصولی سالم تولید می کند بنابراین امیدواریم با برگزاری همایش های تخصصی از این دست و آموزش باغداران در کنار دانشجویان و اساتید صاحب فن، مشکلات موجود در حوزه تولید انگور و تاکستان های ملایر مرتفع شود و سمت افزایش بهره وری به سمت صارات نیز پیش برویم.

وی به تلاش های انجام شده طی 3 سال اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: در دانشگاه ملایر به عنوان سومین شهر کشور در زمینه بحث پرتودهی گاما و الکترون در آستانه عقد قرارداد هستیم.

نوری این رخداد را یک تحول علمی بزرگ قلمداد کرد و گفت: مرکز پرتودهی گاما و الکترون به زودی در ملایر راه اندازی خواهد شد و در زمینه صنایع غذایی، دارویی، پلیمر ها و ... می تواند بسیار مفید فایده باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: