• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-13397-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار ملایر اعلام کرد

ملایر در آستانه ثبت به عنوان "شهر جهانی انگور"

معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر با اشاره به ظرفیت های قابل توجه در حوزه باغبانی شهرستان ملایر از آماده و کامل بودن پرونده ملایر به عنوان شهر جهانی انگور در سازمان جهانی فائو برای اظهارنظر نهایی خبرداد.

به گزارش ایسنا- منطقه همدان- عبدالعظیم رضایی ظهر پنجشنبه ٢٣ شهریور در پنجمین جشنواره ملی خوشه برتر انگور ملایر، از معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی خواست به طور جدی تا به نتیجه رسیدن این پرونده پیگیری لازم انجام شود چرا که این امر به طور قطع یک رخداد بزرگ برای منطقه و کشور خواهد بود.

ایجاد صنایع تبدیلی؛ نیاز امروز باغداران ملایر

وی با بیان اینکه قاعده کشاورزی ملایر بر تولید انگور استوار است، اظهار کرد: این شهرستان دارای ١۰ هزار و ۴۰۰ هکتار باغ انگور است که از این رقم ٩٩۰۰ هکتار آن بارور است و سالانه حدود ٢۵۰ هزار تن انگور در سطح این شهرستان تولید می شود.

رضایی با بیان اینکه ٧۵ درصد انگور تولیدی تبدیل به کشمش می شود، خاطرنشان کرد: شاغلان زیادی در این حوزه مشغول فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: ملایر از نظر فرآوری محصولات تولیدی و ایجاد صنایع تبدیلی نیازمند حمایت دولت و وزارت جهاد کشاورزی است همچنین نیازمندیم تا با همکاری وزارتخانه آموزش کشاورزان و باغداران و تأمین منابع مالی رقم بخورد.

فرماندار ملایر گفت: امروزه دیگر استفاده از روش های سنتی تولید کشکمش جوابگو نیست بنابراین ایجاد صنایع تبدیلی و استفاده از روش های علمی و فناوری نوین و ایجاد ارزش افزوده قابل توجه سبب تشویق و امیدواری و انگیزه بیشتر باغداران خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: