• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-3294-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

نگاه جامعه به معلولان با «قصه‌ای در نزدیکی ما»

«قصه‌ای در نزدیکی ما» اثری از هنرمند جوان  همدانی مجتبی کرم‌پور است که زندگی فرد معلولی را به تصوی می‌کشد که نگاه تحقیرآمیز جامعه او را آزار می‌دهد.

این کارگردان و نویسنده در گفت‌گوبا ایسنا، منطقه همدان، درباره تولید «قصه‌ای در نزدیکی ما» توضیح داد: از آنجایی‌که آنطور که باید به معلولان ذهنی پرداخته نشده، ما در این مستند به سختی‌های زندگی دشوار معلولان ذهنی اشاره می‌کنیم.

مجتبی کرم‌پور خاطرنشان کرد: این فیلم با نگاهی بر زندگی معلولان ذهنی و نگاه‌های افراد جامعه و محدودیت‌ها و ساختار شهری برای زندگی افراد دارای این اختلالات تولید شده است.

وی با تأکید بر اینکه در این مستند سعی کردیم به مردم نحوه برخورد درست با معلولان ذهنی را آموزش دهیم تا آنها رنج کمتری ببرند، افزود: در نظر داریم مستندی برای آموزش به معلولان ذهنی نیز تهیه کنیم.

کرم‌پور با اشاره به نقش‌آفرینان این مستند بیان کرد: لعیا عسلی‌نژاد، فاطمه کاظمی و تارا ترابی در این اثر هنرنمایی می‌کنند.

گفتنی است؛ کرم‌پور فعالیت هنری خود را از سال 87 با بازیگری در تئاتر آغاز کرده و تا کنون نویسنده و کارگردان 15 فیلم‌کوتاه مستند و داستانی از جمله جامانده، لذت یک نگاه، نه همین لباس زیبا، می‌بینمت، به پاکی آفتاب و ... بوده است.

او گوینده رادیو است و در چهل و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد به عنوان داور بخش فیلم‌های کوتاه مستند، داستانی و پویانمایی حضور داشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: