• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6890-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهار خبر داد

جریمه 10 میلیونی یک واحد تولید اسیدسولفوریک در بهار

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار از جریمه 10 میلیون ریالی یک واحدصنعتی آلاینده هوا در این شهرستان خبر داد.

معصومه پارچیان در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: 2 واحد تولید اسیدسولفوریک در شهرک صنعتی بهاران به علت آلودگی هوا مشکلات زیادی ایجاد کرده بودند که پس از پیگیری‌های مستمر این اداره واحدهای موصوف به مراجع قضایی ارجاع داده شدند.

وی با بیان اینکه عمده مشکلات محیط زیستی این واحدها گاز خروجی  SO2 بوده است، تصریح کرد: یکی از مواد اولیه در تولید اسید سولفوریک کلوخه گوگرد است که این ماده پس از اشتعال باعث تولید گازهای خروجی و بوی نامطبوعی می‌شود و در صورتی‌که بیش از حد استاندارد باشد منجر به آلودگی هوا می‌شود.

پارچیان افزود: در سنجش به عمل آمده از گازهای خروجی واحدهای تولیدی اسید سولفوریک مشخص شد که گاز خروجی دی‌اکسید گوگرد بیش از حد استانداردهای محیط زیستی است.

وی یادآور شد: یکی از این واحدهای متخلف به پرداخت 10 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده و پرونده واحد دیگر در مراجع قضایی مفتوح است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهار ادامه داد :با پیگیری‌های این اداره این واحدهای تولید اسیدسولفوریک موظف به نصب فیلتر شدند که تا حد زیادی از انتشار بوی نامطبوع جلوگیری شده اما همچنان گاز خروجی واحدها از استانداردهای محیط زیستی فاصله دارد که این اداره در حال پیگیری برای نصب سیستم پایش لحظه‌ای و انجام خوداظهاری توسط آزمایشگاه‌های معتمد توسط این واحدها است، علاوه بر آن، استاندارد محیط زیستی برای گاز خروجی SO2 به میزان 1200میلیگرم برمترمکعب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: