• یکشنبه ۲۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-8497-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار:

اعتیاد در اسدآباد متوقف شده است

فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: اعتیاد در اسدآباد متوقف شده و گسترش پیدا نکرده است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین افشاری در شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: ارتقاء آگاهی و همراهی مردم و آموزش‌ها از نقش موثری در متوقف شدن اعتیاد داشته و  همواره آموزش پیشگیری از اعتیاد باید تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به شناسایی 10 منطقه آلوده به موادمخدر در سطح شهرستان افزود: موادمخدر باید از موضوع امنیتی و انتظامی به مسأله اجتماعی تبدیل شود که در این راستا با شناسایی نقاط آلوده شهرستان از سال گذشته توسط کمیته‌های شورای مبارزه با موادمخدر، برنامه‌های فرهنگی، آموزشی و اجتماعی در این نقاط در دست اجراست.

افشاری با بیان اینکه اجرای طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده شهرستان نسبت به سال گذشته از افزایش 20 درصدی برخوردار بوده است، گفت: از ابتدای سال تا کنون در مقایسه با سال گذشته دستگیری خُرده‌فروشان 22 درصد و دستگیری معتادان متجاهر شهرستان توسط نیروی انتظامی 25 درصد افزایش داشته است.

وی با تأکید بر اجتماعی شدن مبارزه با موادمخدر تصریح کرد: حضور دانشگاه‌ها و نگاه تخصصی در بحث اعتیاد در کاهش این بلای خانمانسوز موثر بوده و نیز ارائه دروسی چون تفکر و سبک زندگی در مدارس و نیز مهارت نه گفتن در زندگی به ویژه جوانان و نوجوانان از گرایش به اعتیاد خواهد کاست.

فرماندار اسدآباد با بیان اینکه هیچ آمار دقیقی مبنی بر وجود تعداد معتادان و اعتیاد به موادمخدر در هیچ کجا وجود ندارد، اضافه کرد: در شهرستان اسدآباد نیز بر اساس حدس پیش‌بینی می‌شود 10 نقطه از سطح شهرستان به موادمخدر آلوده باشد.

وی با اشاره به اینکه برخوردهای انتظامی با مسأله موادمخدر را نباید رها کرد، یادآور شد: باید پا به پای دستگاه‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی کار نیروی انتظامی در برخورد با موادمخدر تداوم داشته و  وضعیت را برای فروشندگان موادمخدر و اعتیاد نا امن کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: