• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6691-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان خبر داد

افزایش 4 درصدی مصرف آب در همدان

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان از افزایش 4 درصدی مصرف آب خبر داد و گفت: روزانه 1500 لیتر در ثانیه آب در شهر همدان مصرف می‌شود که نسبت به هفته گذشته افزایش 3 تا 4 درصدی دارد.

حمیدرصا نیکداد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به اینکه در حال حاضر افزایش مصرف غیرمنطقی نبوده است،  اظهار کرد: اگر مصرف آب در همین میزان بماند یعنی مدیریت مصرف به درستی انجام می‌شود.

وی افزود: بارش‌هایی که در اردیبهشت امسال رخ داد در 2 سال گذشته کم نظیر بوده و ما را از بحران جدی در تابستان رها کرد به‌طوریکه در حال حاضر 99 درصد سد اکباتان پر آب است.

نیکداد با بیان اینکه 75 درصد مصارف آب از منابع سطحی است، تصریح کرد: باید برای پاییز و زمستان نیز آب را حفظ کنیم و حتماً برنامه صرفه‌جویی را در دستور کار داشته باشیم چرا که ممکن است بارش نداشته باشیم.

معاون بهره‌برداری شرکت آب و فاضلاب استان همدان با اشاره به اینکه با افزایش دمای هوا میزان استفاده از کولرهای آبی نیز افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: این روزها با گرم شدن هوا استفاده از کولرهای آبی نیز افزایش می‌یابد که این کولرها مصرف آب بالایی دارد به‌طوریکه هر کولر آبی روزانه 250 لیتر مصرف آب می کند.

وی گفت: با توجه به مصرف بالای کولرهای آبی حتماً باید برنامه‌ای داشته باشیم که مصرف آب را کاهش دهیم که یکی از اقدامات بازبینی کولرها قبل از راه‌اندازی و سرویس اولیه است.

نیکداد با تأکید بر اینکه کولرهای آبی فقط در زمانهایی که هوا گرم است روشن شود، اظهار کرد: سعی بر این باشد که از پوشش برای کولرهای آبی استفاده شود تا آفتاب بر کولرها تنابد و تبخیر کمتر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: