• پنجشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 973-11397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در آئین تودیع و معارفه دادستان اسدآباد مطرح شد؛

نبود پزشکی قانونی و بازداشتگاه؛ دو مشکل مهم اسدآباد

دادستان عمومی و انقلاب استان همدان گفت: سالیانه ستاد دیه استان 30 میلیارد تومان از جرائم غیرعمد زندانیان را پرداخت می کند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، کامران حمزه امروز در آئین تودیع و معارفه دادستان شهرستان اسدآباد که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزارشد، اظهار کرد: ستاد دیه استان گردش مالی را که برای جرائم غیرعمد پرداخت می کند، سالیانه افزون بر 30 میلیارد تومان بوده که با این میزان پرداختی هر ساله تعدادی از زندانیان غیرعمد از زندان آزاد می شوند و در حال حاضر در استان و تمام شهرستانها انجمن حمایت از خانواده زندانیان فعالیت دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه همواره توجه به مردم، تشکیک مساعی، درد مردم را فهمیدن، خلق خوب با مردم داشتن و اخلاق مداری سرلوحه کار دستگاه قضا قرار دارد، تصریح کرد: مردم ولی نعمتان ما هستند و قضات چون پزشک ضمن رسیدگی به درد مردم برخورد خوب و نیز اخلاق مداری با آنان را در سرلوحه کار خود دارند و مردم داری مهمترین  محور کار دستگاه قضا است.

حمزه با اشاره به قرار گرفتن حقوق عامه به عنوان یکی دیگر از جمله امور سرلوحه کار دستگاه قضا خاطرنشان کرد: دادستان ها مترادف با دادسرا قضات ایستاده هستند و دادستان ها از پشت میزهای خود بیرون آمده و مشکلات مردم را در صحنه نظاره کرده و براساس آن در راستای حقوق عامه از مسئولان دستگاه های شهر حقوق عمومی مردم را مطالبه می کنند که در دوره دادستان جدید نیز این امر تداوم خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب همدان خاطرنشان کرد: دستگاه قضا اگر چه دستگاه مجزایی بوده اما در حول محور قانون با تمام دستگاه ها دارای تعامل مطلوبی است.

حمزه در ادامه از راه اندازی پزشکی قانونی شهرستان اسدآباد ظرف دو ماه آینده خبر داد و گفت: ظرف یک یا دو ماه آینده مساله پزشکی قانونی اسدآباد مرتفع خواهد شد.

وی در رابطه با بحث راه اندازی بازداشتگاه موقت در شهرستان اسدآباد نیز خاطرنشان کرد: مبلغی اعتبار در این راستا به شهرستان اختصاص یافته که نیاز است مسئولان شهرستان پیگیری لازم داشته باشند تا این اعتبار در همین راستا استفاده شود.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی هم اظهار کرد: قوای سه گانه وظایف سنگینی را بر دوش دارند و هر چه مردم در مسیر خدمتگزاری از ما راضی باشند شهدا نیز از ما راضی خواهند بود.

اکبر رنجبرزاده خاطرنشان کرد: باید همه ما در راستای رفع مشکلات و موانع مردم بسیج شویم چرا که برای همه انجام وظیفه و اجرای دقیق قانون به ویژه در دستگاه قضا از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی در ادامه با اشاره به بحث ندامتگاه در اسدآباد گفت: قول مساعد برای تامین بودجه و اعتبار مورد نیاز برای ساخت ندامتگاه در اسدآباد داده شده و برای ساخت نیازمند زمین هستیم که با هماهنگی فرماندار برای تامین زمین اقدام خواهد شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی همچنین در بحث پزشکی قانونی در شهرستان نیز به عنوان یکی از حقوق عامه مردم خاطرنشان کرد: ساخت مجموعه پزشکی قانونی سال 95 در اسدآباد کلنگ زنی شده و در حال طی کردن مراحل نهایی است که تاکنون در این راستا افزون بر یک میلیارد تومان هزینه شده است.

رنجبرزاده اضافه کرد: بحث پزشکان قانونی یک مشکل کشوری بوده که به علت حقوق کم و سختی کار بسیاری از پزشکان حاضر به تصدی این امر نیستند و در همین راستا سال گذشته در مجلس مصوب شد که برای ترغیب و تشویق به این پزشکان ارتقاء و امتیازاتی داده شده و 250 تا 300 نفر با ارائه امتیازات لازم استخدام شوند تا مشکل نیروی انسانی در این امر مرتفع شود.

وی افزود: برای پزشکی قانونی شهر اسدآباد از پزشکان شهرستان که متقاضی این امر باشند با آموزش های لازم در این راستا اقدام خواهد شد و فعلا تنها روزی یک ساعت برای پزشکی قانونی شهرستان حضور پزشک کافی خواهد بود.

رنجبرزاده در بحث کشتارگاه دام اسدآباد نیز به عنوان یکی دیگر از حقوق عامه مردم اسدآباد که خواسته دادگستری و دستگاه قضا شهرستان است، بیان کرد: بحث راه اندازی مجدد کشتارگاه دام اسدآباد را به جد پیگیر هستیم و بدون شک مرتفع شدن این امر را دنبال خواهیم کرد.

امام جمعه شهر اسدآباد هم در ادامه اظهار کرد: اخلاق و آرامش و مردم داری و در قبال آن قاطعیت در کار و حفظ قانون یک هنر بوده که زمینه آن تقوا است چرا که اگر تقوا نباشد انسان طغیان خواهد کرد.

حجت الاسلام  والمسلمین سیدموسی حسینی مجد خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین کارهایی که دستگاه قضا باید به جد به آن توجه داشته باشد، تربیت انسانهای متخلف بوده که در این راستا ضمن اصلاح این افراد باحفظ قاطعیت در کار و وجدان کاری و کاهش آسیب های اجتماعی با آنان اخلاق مداری داشته باشند چرا که پایگاه روحیه عفو و بخشش همراه با قاطعیت تقوا بوده و همواره مردم عمل به قانون را دوست دارند و به آن احترام می گذارند.

وی اضافه کرد: دادستان اسدآباد نمونه خوبی از مردم داری، تواضع، اخلاق مداری و قاطعیت در کار و اخلاق محوری در دستگاه قضا این شهرستان بود.

حسینی مجد اضافه کرد: عدم وجود پزشکی قانونی و بازداشتگاه در اسدآباد دو مشکل مهم این شهرستان بوده که انتظار است نسبت به مرتفع شدن این امر اقدام شود.

در پایان "علیرضا سلطانی" به عنوان دادستان جدید اسدآباد معرفی و از خدمات ارزنده "محمد هاجرپور شاندیز" پس از دو سال خدمت در اسدآباد تجلیل و قدردانی شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: