• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-6197-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه افسری امام حسین(ع):

شهید «قهاری‌سعید» دارای تفکر راهبردی و پیش‌قراول صحنه هم‌آوردی بود

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) گفت: شهید «سعید قهاری‌سعید» همواره راهبردی تفکر کرده و همیشه میدانی در صحنه عمل حضور داشت و پیش‌قراول در صحنه هم‌آوردی بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سردار نورالله نوراللهی امروز در یادواره سردار شهید سعید قهاری‌سعید که در مسجد جامع اسدآباد برگزار شد، اظهار کرد: امروز باید بر این باور باشیم که جامعه ما نیاز به اسطوره‌سازی و اسطوره اساطیری و افسانه‌ای ندارد و شهیدان ما الگو و اسوه حسنه هستند.

وی با بیان اینکه خداوند اسوه حسنه را برای ما قرار داده و پیامبر اکرم(ص) در سطر همه اسوه‌ها قرار دارند، افزود: کسانی‌که الهی و ولایی عمل کرده و تابع بوده‌اند، اسوه هستند و باید این اسوه‌ها را در فضای مجازی در نبرد کلامی و ژورنالیستی به خوبی بیان و تبیین کنیم.

نوراللهی تصریح کرد: امروز نبرد کلامی در فضای مجازی در همه ابعاد آن حاکم شده و اگر عملیات کلامی همه‌جا را تحت سیطره خود قرار داده، نیاز به بازگو کردن و معرفی فداکاری و ازخودگذشتگی کسانی‌که انقلاب را 40 سال به پیش بردند و دشمنان را مستأصل کردند، برای نسل جوان داریم.

این همرزم شهید در ادامه خاطرنشان کرد: بازگو کردن و معرفی رشادت‌ها و فداکاری‌ها و ایثارگری و شجاعت شهدا برای نسل جوان موجب آن خواهد شد تا شهید قهاری‌های دیگری از نسل جوان ظهور کنند.

وی با بیان اینکه شهید حججی یکی از شهیدانی بود که پا به جای شهید قهاری گذاشت، اظهار کرد: شهید حججی، حجتی برای امت شد و شهادت شهید حججی بیانگر آن است که نسل جوان از نسل گذشته هیچ چیز کم نداشته و همواره در مسیر زندگی نیازمند الگویی دست یافتنی است که باید به آنان الگو داده شود.

نوراللهی افزود: برگزاری یادواره شهدا به این معناست که شهدا هیچ‌گاه فراموش نخواهند شد و زمینه برای تبیین این بزرگواران مستعد بوده و این یادواره‌ها همواره بشارت‌دهنده و امیدبخش خواهند بود.

وی در ادامه یادآور شد: شهید قهاری کسی بود که رهبر پژاک بعد از به شهادت رساندن این شهید والا مقام توسط این گروه تروریستی در کنگره حزب ورشکسته پژاک اذعان داشت «ما فرمانده متفکر و پارتیزان کهنه‌کار جبهه مقابل خود را حذف کردیم» و این حقیقتی است که شهید قهاری فرمانده‌ای به حق متفکر و پارتیزان کهنه‌کار بود که دشمن نیز در گفته‌های خود به آن معترف شد.

معاون هماهنگ‌کننده دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین(ع) خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم چون شهید قهاری قله‌نشین قلب‌ها شویم باید خادم مخلص مردم بوده و با مردم صادقانه دارای تعامل و مراوده باشیم.

وی با اشاره به اینکه شهید قهاری مردی بود که خستگی را خسته کرد، گفت: اخلاص، مجاهدت در راه خدا، ایمان، اراده مستحکم، ژرف‌اندیشی، شجاعت، صبوری و مقاومت از جمله ویژگی‌های شهید قهاری بود که این ویژگی‌ها را در همراهی و هم‌رزمی شهیدانی چون شهید بروجردی، ناصر کاظمی، احمد کاظمی، محمود کاوه و شهید متوسلیان به دست آورده بود.

این همرزم شهید تصریح کرد: ویژگی صبر شهید بروجردی، مردم‌داری شهید متوسلیان، چالاکی شهید کاوه، شجاعت شهید احمد کاظمی و مدیریت شهید ناصر کاظمی در شهید قهاری خلاصه شده بود و موجب آن شد تا در تمام عمر گرانبهای خود قله‌نشین و عزیزدل‌ها باشد.

وی با تأکید بر اینکه اگر شهید صبوری همه عمر خود را به انجام تکلیف سپری کرد و همواره صبور بود به علت وجود پشتیبانی قوی چون همسر بزرگوار ایشان در خانه بود، اظهار کرد: در مکتب شهید قهاری نمی‌توانم و نداریم و منفی‌نگری معنایی نداشت و هیچ‌گاه از خود سستی نشان نداده و همواره خطرپذیر بود.

نوراللهی با بیان اینکه قهاری به اوج یقین رسیده بود و امروز همه ما به تفکرات چون شهیدقهاری نیازمندیم، یادآور شد: باید چنین مردان بزرگ و مدیران متفکر را به عنوان الگو در جامعه معرفی کرد و به شخصیت آنان بیشتر پرداخت چرا که جوانان و نسل جوان تشنه شناخت چنین شخصیت‌های دست‌یافتنی و حقیقی که افسانه‌ای نیستند، هستند.


انتهای پیام