• سه شنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-893-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان:

دانشجویان نقش اساسی در تحقق آرمان‌های انقلاب ایفا کردند

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان با تأکید بر اینکه 16 آذر آغاز نهضت پرشور دانشجویان در تحولات اجتماعی کشور ایران بود، گفت: در طول انقلاب دانشجویان نقش اصلی در تحقق آرمان‌های انقلاب ایفا کردند.

دکتر صفی‌الله صفایی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، تصریح کرد: پس از کودتای 28 مرداد سال 32، دانشجویان رسالت دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور را بر دوش کشیدند و در پی آن در روز 16 بر اعتراض به ورود نیکسون به اعتراض برخواستند.

وی با بیان اینکه در جریان پیروزی انقلاب پس از رهبری امام(ره) و حضور روحانیت همین دانشجویان نیروی پیاده صف علیه رژیم شاه بودند، افزود: بیشترین شهدا قبل از انقلاب شهدای دانشجو بودند و پس از پیروزی انقلاب نیز سفارت آمریکا به علت دخالت‌ها و فتنه‌گری‌هایی که علیه نظام می‌کرد، توسط دانشجویان تسخیر شد که همواره از آن به عنوان انقلاب دوم یاد می‌شود.

صفایی خاطرنشان کرد: در جریان جنگ تحمیلی نیز نخستین گروهی که به جبهه شتافتند، دانشجویان پیرو امام بودند بنابراین جریان دانشجویی از ابتدا در تحقق آرمان‌های انقلاب نقش اساسی را ایفا کرده‌اند.

وی در ادامه تأکید کرد: اگر امروزه به برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها تأکید می‌شود از آن‌روست که تضارب آرا شکل بگیرد و بستر لازم برای پیشرفت کشور ایجاد شود.

رئیس دانشگاه پیام‌نور استان همدان گفت: در گذشته ضرورت ایجاد می‌کرد که دانشجویان در جنگ حضور پیدا کنند اما در شرایط کنونی کشور رسالت اصلی دانشجویان حضور در حوزه اقتصاد و کارآفرینی و ارائه ایده‌های خلاقانه است.


انتهای پیام