• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-6797-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

اجاره زمين‌هاي کشاورزي براي کشت‌هاي پرآب‌بر ممنوع!

معاون برنامه‌‌ريزي و امور عمراني فرمانداري ويژه ملاير با بيان اينکه اجاره زمين‌هاي کشاورزي براي کشت‌هاي پرآب‌بر ممنوع است، تأکيد کرد: باید ادارات متولي امر اطلاع‌‌رساني‌هاي لازم را در اين زمينه به مردم در سطح روستاهاي شهرستان داشته باشند .

محمد حامدي‌نژاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه باتوجه به حجم کم بارش‌ها بايد مديريت درستي در مصرف آب به ‌ويژه آب کشاورزي داشته باشيم، خاطرنشان کرد: بیش از 20 ميليارد تومان اعتبار براي آبياري نوين در سطح شهرستان ملاير درنظر گرفته شده است که بايد دستگاه‌هاي متولي از طريق استان پيگير جذب اين اعتبار باشند .

وی ادامه داد: با توجه به برداشت‌هاي بي‌‌رويه از آب‌هاي زيرزميني و کاهش نزولات جوي در حال حاضر بسياري از شهرها با بحران کمبود آب مواجه هستند .

معاون فرماندار ملاير با بیان اینکه ميزان بارش‌ها در سالجاري نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر بوده است بنابراین باید بتوانيم به ‌درستي از آب‌هاي زيرزميني موجود استفاده کنیم، هشدار داد: مديريت درستي براي استفاده از آب کشاورزي نداريم و اين امر باعث ايجاد خسارات در آينده به بخش کشاورزي خواهد شد .

وی در بخش دیگری از سخنانش باید با تأکید بر اینکه باید از تمام ظرفیت‌های شهرستان و در صورت نیاز استان برای رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی استفاده شود، گفت: دولت تدبیر و امید به‌ شدت پیگیر رفع مسائل، مشکلات و موانع تولید است .

حامدی‌نژاد با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» ادامه داد: با توجه به تأکیدات استاندار در زمینه ایجاد اشتغال، باید واحدهای تولیدی با رفع موانع بتوانند با تمام توان به چرخه تولید بازگشته و روند تولید را افزایش دهند تا بخشی از مشکل اشتغال مرتفع شود.

وی یادآور شد: به تازگی از شهرک نمایشگاهی مبل و منبت، واقع در شهرک صنعتی 2، مجتمع خدماتی رفاهی درحال ساخت باغ آرزوها، شرکت شیر پگاه، کارخانه نهاوند پلاست تولیدکننده ظروف یک‌‌بار مصرف و شرکت آسیا سیم تولیدکننده مفتول‌های سیمی در ملایر بازدید به عمل آوردیم .

حامدی‌نژاد افزود: در ملایر کارخانه شرکت کیهان پایش تولیدکننده فرآوری آندالوزیت و گارنت واقع در ابتدای جاده شوشاب که تنها کارخانه در ایران است، در حال احداث است که با افتتاح این واحد به طور قطع برای تعداد قابل‌توجهی از افراد جوکای کار اشتعالزایی خواهد شد .


انتهای پیام