• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-6897-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

اجلاسیه نماز اسدآباد بهمن‌ماه برگزار می‌شود

معاون فرماندار شهرستان اسدآباد گفت: پنجم بهمن اجلاسیه نماز شهرستان اسدآباد با محوریت «نماز و فضای مجازی» در سالن اجتماعات ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، یزدان آزرمی در ستاد اقامه نماز شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: باید از فرصت‌ها و ظرفیت‌های فضای مجازی در فرهنگ‌سازی و ترویج نماز بهره برده و همه عامل نماز در جامعه باشیم.

وی با اشاره به تشکیل 4 کمیته در راستای برگزاری اجلاسیه نماز شامل کمیته اطلاع‌رسانی، پشتیبانی، سمعی و بصری و علمی، افزود: دانشگاه پیام‌نور به عنوان کمیته علمی اجلاسیه وظیفه فراخوان ارسال مقالات در رابطه با نماز را بر عهده خواهد داشت.

آزرمی با بیان اینکه در این اجلاسیه از مقالات برتر با موضوع نماز تجلیل خواهد شد، خاطرنشان کرد: هر دانشگاهی در این زمینه می‌تواند با ارائه دو اثر فاخر در این زمینه فعالیت داشته باشد و در روز اجلاسیه نماز مورد تشویق قرار خواهد گرفت.

وی گفت: بیش از 45 میلیون نفر در کشور از نرم‌افزارهای پیام‌رسان مبتنی بر تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند و با توجه به سپری شدن روزانه چندین ساعت از زمان افراد در فضای مجازی، مسائل علمی و دینی به ویژه در زمینه نماز باید به صورت گسترده در این فضاها ترویج شود.

آزرمی تصریح کرد: اقامه واقعی نماز باعث می‌شود یک کاربر مؤمن و معتقد با ورود به دنیای دیجیتال، از آسیب‌های این فضا در امان بوده و با امنیت کامل از این فضا  هم بهره برده و هم به دیگران بهره برساند.

وی یکی از عواملی که موجب  بهره‌وری و افزایش کارآمدی کاربران در فضای سایبری می‌شود را اهتمام به نماز عنوان کرد و یادآور شد: در راستای برگزاری اجلاسیه نماز در سالن اجتماعات ارشاد شهرستان آیتم‌های ساختاری چون تبلیغات محیطی داخل سالن، تبلیغات شهری و اطلاع‌رسانی و دعوت از مخاطبان مورد توجه خواهد بود.


انتهای پیام