• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-5291-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس کمیسیون اقتصاد و سرمایه‌گذاری شورا مطرح کرد

بررسی و تدوین بسته پیشنهادی تشویقی سرمایه‌گذاری در همدان

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان اظهار کرد: بررسی و تدوین بسته پیشنهادی تشویقی سرمایه‌گذاری در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری شورا در حال انجام است که نتیجه نهایی آن به صحن شورا ارسال و مصوب خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مریم روانبخش در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با حضور سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای تولید برق از سوخت گاز برای پروژه‌های کلان شهری، به پیشنهاد سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای تولید برق از سوخت گاز اشاره کرد و افزود: کوشش و تلاش شهرداری و شورا در جهت ایجاد برق مورد نیاز برای استفاده پروژه‌های کلان شهری است.

وی همچنین از طرح احداث پارکینگ و مجتمع تفریحی ورزشی شهرداری همدان برای حل مشکل استخر شهدا و سایر کاربری‌های منطقه خبر داد و یادآور شد: پارکینگ و مجتمع تفریحی ورزشی در مجاورت استخر شهدای شهرداری احداث می‌شود و می‌تواند مشکل پارکینگ منطقه را حل کند که با اجرای این طرح در کمیسیون موافقت به عمل آمد البته لازم است شهرداری طرح اولیه احداث این پروژه را برای اطلاع عمومی و جذب سرمایه‌گذار پیگیری و به شورا ارائه کند.

روانبخش با بیان اینکه احداث پارکینگ طرح مورد نظر در 6 هزار مترمربع درنظر گرفته شده است، اضافه کرد: ظرفیت پیش‌بینی شده برای پارک خودرو در این پارکینگ حدود 300 واحد بوده و از فضای بام پارکینگ برای زمین چمن مصنوعی فوتبال استفاده خواهد شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان نیز با اشاره به اینکه شورا در راستای حمایت، تسهیل و تسریع امور مربوط به سرمایه‌گذاری در شهر همدان و شناسایی معرفی توانمندی‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری را تشکیل داد، گفت: مدیریت شهری باید در تعادل‌بخشی به درآمد، هزینه و ارائه خدمات مطلوب و شایسته مشارکت بخش خصوصی را بیش از پیش مورد توجه قرار دهد.

کامران گردان اضافه کرد: بهره‌وری کارآیی، استفاده از فناوری‌های نوین، تصمیم‌گیری سریع و موثر در مشارکت بخش خصوصی می‌تواند در توسعه و رونق اقتصادی و فضای کسب و کار شهر موثر باشد.

سیدمسعود  عسگریان، رئیس کمیسیون نظارت، حقوقی و اداری شورای شهر همدان نیز با اشاره به بررسی بسته تشویقی سرمایه‌گذاری اظهار کرد: در جذب سرمایه‌گذار باید علاوه بر منافع شهر و شهرداری، منافع سرمایه‌گذار را هم مدنظر قرار داده و مورد حمایت قرار گیرند.

در این جلسه بسته پیشنهادی تشویقی سرمایه‌گذاری کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان مورد بررسی قرار گرفت.


انتهای پیام