• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-7197-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

فرماندار مطرح کرد

راه‌اندازی مرکز رشد و فناوری اسدآباد در دهه فجر/تحقق 62 درصدی تعهد اشتغال در اسدآباد

فرماندار شهرستان اسدآباد از افتتاح و راه‌اندازی مرکز رشد و فناوری این شهرستان در دهه فجر امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین افشاری در قرارگاه اقتصاد مقاومتی شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: طی تفاهم‌نامه امضا شده با پارک علم و فناوری استان، مرکز رشد اسدآباد در دانشگاه پیام‌نور در زمینی به مساحت 700 مترمربع افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه مراکز دانش‌بنیان و مراکز رشد و فناوری یکی از سازوکارهای اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود، افزود: با راه‌اندازی مرکز رشد و فناوری شهرستان موارد علمی و پژوهشی و کارهای تحقیقاتی تجاری‌سازی شده و از تولید و اشتغال شهرستان حمایت می‌شود.

افشاری با اشاره به اینکه برای آموزش عالی و وزارت علوم در حوزه اقتصاد مقاومتی توسعه و گسترش شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد تعریف شده، تصریح کرد: وجود مراکز رشد در راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان نقش مهمی داشته و بزرگترین کمک به اقتصاد مقاومتی و اشتغال است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 250 شرکت دانش‌بنیان کشور دارای گردش مالی میلیاردی بوده‌اند، اضافه کرد: از این تعداد، 42 شرکت دانش‌بنیان مربوط به استان همدان بوده که در سال گذشته 42 میلیارد تومان و در 9 ماهه امسال 150 تا 200 میلیارد تومان گردش مالی داشته‌اند و این امر نشان از توجه ویژه دولت در راستای دانش‌بنیان بودن اقتصاد و گام‌های بلند برداشته شده در این امر مهم دارد.

فرماندار با بیان اینکه مراکز رشد زیرمجموعه پارک‌های علم و فناوری هستند، خاطرنشان کرد: از 5 شاخص مهم اقتصاد مقاومتی که مقام معظم رهبری ابلاغ کرده‌اند، دانش‌بنیان بودن اقتصاد بوده و یکی از مهمترین عوامل سازوکار دانش‌بنیان بودن اقتصاد راه‌اندازی و ایجاد مراکز رشد و فناوری است تا به واسطه آن خانه‌ای برای محققان و پژوهشگران فراهم و در مرحله دوم نتایج پژوهشی را به محصول تجاری تبدیل کنند.

وی در ادامه گفت: دانشگاه سیدجمال‌الدین‌اسدآبادی و دانشگاه پیام‌نور شهرستان با تقسیم کار در راستای اقتصاد مقاومتی 2 کار ارزنده انجام داده‌اند که راه‌اندازی مرکز رشد در دهه فجر توسط پیام‌نور و نیز ایجاد مرکز توسعه پایدار در ماه گذشته این دو اقدام ارزنده و بزرگی بوده که در شهرستان انجام شده است.

افشاری با ابرازامیدواری از اینکه شهرستان اسدآباد بعد از مرکز استان دومین شهری باشد که پارک علم و فناوری در آن ایجاد شود، اضافه کرد: لازم است با اطلاع‌رسانی لازم از کسانی‌که به علوم جدید تجاری‌سازی و پژوهشی علاقمند هستند درخواست شود تا به این گروه و مجموعه بپیوندند.

وی در ادامه از تحقق 62 درصدی تعهد امسال اشتغال این شهرستان خبر داد و گفت: تعهد اشتغال امسال شهرستان 1723 نفر بوده که طی 9 ماهه امسال 1061 نفر از تعهد محقق و در سامانه رصد ثبت شده است.


انتهای پیام