• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2392-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون استاندار همدان:

بستر سوادآموزی برای اقشار آسیب‌دیده فراهم شده است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با تأکید بر نقش صدا سیما در ارتقاء سوادآموزی در جامعه، گفت: با ارتقاء سطح سواد و آموزش می‌توان بسیاری از مشکلات اجتماعی را حل کرد .

به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، سیدسعید شاهرخی چهارشنبه 20 دی در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان همدان، اظهار کرد: خوشبختانه وضعیت سواد در استان همدان از میانگین کشوری بالاتر بوده و تعداد باسوادان این استان طی سال گذشته و امسال افزایش یافته است .

وی تصریح کرد: ویژگی‌های فردی و فرهنگی موجود در همدان این استان را متمایز کرده و مردم را متوجه علم و دانش کرده است .

شاهرخی با بیان اینکه بستر سوادآموزی برای اقشار آسیب دیده فراهم شده است، یادآور شد: نباید به پشت سر نگاه کنیم و دلخوش باشیم که درصدی از میانگین کشوری بالاتر هستیم بلکه باید با سرعت بیشتری بالاتر از هدفگذاری گام برداریم .

وی با اشاره به اینکه در اداره‌کل آموزش و پرورش استان همدان به لحاظ معنوی و سازمانی این ساختار وجود دارد که بتواند جهش بیشتری داشته باشد، خاطرنشان کرد: با توجه به این ویژگی آموزش و پرورش استان ترغیب و تشویق افراد جامعه برای سوادآموزی ممکن و میسر است .

معاون استاندار همدان با تأکید بر اینکه آمار تفکیکی بی‌سوادان مناطق 19گانه در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد، اظهار کرد: سازمان‌ها به موضوع سوادآموزی فرابخشی و با مسئولیت بیشتری نگاه کنند تا بتوان جهش را به 130 درصد رساند .

وی از آموزش و پرورش استان خواست تا با صداوسیما همکاری و مشارکت متداومی داشته باشد و خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش کار مشارکتی با صداوسیما داشته باشد و استانداری نیز کمک‌های لازم را خواهد داشت تا کار فاخر و اثرگذاری انجام شود .

شاهرخی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای ازجامعه هدف سوادآموزی با کمیته امداد و بهزیستی ارتباط دارند، ادامه داد: کمیته امداد و بهزیستی در زمینه سوادآموزی بسیار مهم هستند چرا که بخش عمده‌ای از جامعه هدف سوادآموزی با کمیته امداد و بهزیستی ارتباط دارند بنابراین این سازمان‌ها باید این افراد را به سمت کلاس‌ها و مراکز یادگیری هدایت کنند .

وی از بهزیستی استان همدان خواست تا آمار افرادی که فاقد امکان یادگیری هستند به آموزش و پرورش ارائه دهد و افزود: فرمانداران به صورت مرتب جلسات شورای پشتیبانی سوادآموزی را تشکیل داده و آمار شهرستانی را ارائه دهند .

معاون استاندار همدان از تقدیر و تشویق فرمانداران و رؤسای آموزش و پرورش برتر در زمینه سوادآموزی خبر داد و گفت: پس از اعلام گزارش از فرمانداران و رؤسای آموزش و پرورش برتر تقدیر خواهیم کرد .

شاهرخی تصریح کرد: فرمانداران از ظرفیت بخشداران، دهیاران و شوراهای شهر و روستا برای تشویق و ترغیب افراد در جذب کلاس‌های سوادآموزی استفاده کنند.


انتهای پیام