• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-6390-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

سخنگوی شورای شهر همدان اعلام کرد

تصویب طرح ساخت سایت موزه در میدان امام همدان/ افتتاح پروژه پیاده راه میدان امام و اکباتان تا ماه آینده

سخنگوی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به کاوشهای انجام شده در میدان مرکزی همدان و کشف چند اثر تاریخی، از تصویب طرح ساخت سایت موزه در محل میدان امام خمینی (ره) همدان خبر داد و گفت: این طرح تا پایان امسال تکمیل و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

کامران گردان در گفت وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: کمیسیون خدمات شهری شورا در جلسه امروز خود مصوب کرد تا طرح ساخت سایت موزه در محل میدان امام(ره ) با همکاری شهرداری و میراث فرهنگی اجرا شود.

وی با بیان اینکه اجرای این طرح به دو صورت همسطح و پایین تر از سطح پیاده راه اعلام شد، افزود: هر دو شیوه اجرا مورد قبول بود و اینکه بر روی اشیاء کاوش شده مکعب های شیشه ای گذاشته شود و در معرض دید عموم باشد بیشتر مورد توجه قرار گرفت و مصوب شد که شهرداری این طرح را با نظارت اداره کل میراث فرهنگی استان و استانداری اجرا کند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر همدان در ادامه بیان کرد: از طرح های حجمی منطبق با ویژگی های معماری و فرهنگی همدان استفاده و ساخته خواهد شد و در محل میدان امام نصب می شود البته برای اجرای این پروژه نیاز به تامین قطعاتی از خارج استان هستیم و پیمانکارانی برای اجرای این طرح در استان وجود دارند و ما به فراخور توانایی های آنان از پیمانکاران درون استانی یا خارج از استان به منظور اجرای هرچه بهتر این پروژه بهره خواهیم گرفت.

وی خاطرنشان کرد: پروژه پیاده راه سازی خیابان اکباتان و میدان امام شهر همدان تا ماه آینده افتتاح می شود و موزه میدان امام نیز تا نوروز امسال به بهره برداری می رسد.

گردان درباره رقم برآورد شده برای اجرای پروژه موزه میدان امام گفت: فعلا رقم اجرای این پروژه مشخص نشده اما در زمان انتخاب پیمانکار به مناقصه گذاشته می شود.

انتهای پیام