• دوشنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6397-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان:

بارش باران در همدان خسارت نداشت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری همدان گفت: تا کنون خسارت خاصی در پی بارش باران در روزهای گذشته به مدیریت بحران استانداری همدان گزارش نشده است.

علیمردان طالبی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه تا کنون خسارت خاصی از منظر قطع شبکه توزیع برق، سرمازدگی محصولات کشاورزی و ... به مدیریت بحران استانداری اعلام نشده است، افزود: بیشترین مشکل ما با کاهش دمای هوا طی امشب و فردا صبح در حوزه احتمال سرمازدگی درختان و باغات خواهد بود.

وی توصیه کرد: کشاورزان طی امشب در باغات از بخاری‌های باغی استفاده کرده و یا با سوزاندن و ایجاد دود در محوطه زمین‌های کشاورزی از بروز سرمازدگی محصولات خود جلوگیری کنند.

طالبی از بارش شدید باران به ویژه در مناطق جنوبی استان و شهرستان‌های ملایر و نهاوند خبر داد و خاطرنشان کرد: در ارتفاعات نیز شاهد بارش برف خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با ورود این موج بارشی به استان هیچ گره ترافیکی در گردنه‌ها ایجاد نشده است، ادامه داد: گزارش خاصی مبنی بر تخریب خانه‌های روستایی در پی بارش باران و تگرگ به ما نرسیده است.

طالبی در پایان با تأکید بر اینکه در استان همدان آمادگی لازم برای عبور از موج سرما در روزهای آینده وجود دارد، گفت: همدان استانی سردسیر است و در گذشته تجربه حاکم شدن هوای سرد در فصل بهار را داشته بنابراین این موضوع نمی‌تواند استان را با مشکل مواجه کند.

انتهای پیام