• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-6391-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

احیای بافت‌های تاریخی؛ بازگشت به هویت خفته شهر

رئیس کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شورای اسلامی شهر همدان گفت: احیا و بازسازی بافت تاریخی و فرهنگی شهر همدان به نوعی بازگشت هویت خفته به پایتخت تاریخ و تمدن ایران، شهر همدان است .

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، مریم روانبخش در بازدید از خانه‌های بوم‌گردی و روند احداث هتل کتیبه به همراه اعضای کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان، اظهار کرد: راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی بر این مبنا بوده که علاقمندان به بافت‌های قدیمی و گردشگرانی که به شهر همدان می‌آیند، علاوه بر بازدید از بافت سنتی و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی شهر، مشکل اقامت نداشته باشند و بتوانند با خوراکی‌ها و دست‌سازه‌های مردم و نیز با خرده‌فرهنگ‌های شهر آشنا شوند .

وی با تأکید بر اینکه باید گردشگری اولویت اصلی توسعه اقتصادی باشد، افزود: یکی از محورهای پیشرفت و توسعه استان همدان، ایجاد رونق اقتصادی بوده که یکی از راهکارهای آن، توسعه صنعت گردشگری و توریست است .

روانبخش بیان کرد: در حوزه حفظ میراث فرهنگی و تاریخی این شهر اعتباراتی صرف مرمت و احیای بافت‌های با ارزش و افزایش قابیلت و جذابیت گردشگری می‌شود که در جذب گردشگر بسیار مؤثر است .

وی با تأکید بر اینکه مشکلات این حوزه باید احصاء و طبقه‌بندی شود، تصریح کرد: با بهره‌گیری از ظرفیت‌های این بافت‌های تاریخی می‌توان شهر همدان را بیشتر و بهتر از گذشته معرفی کرد .

روانبخش بر امر آموزش به عنوان محور اصلی امور تأکید کرد و افزود: باید افراد برای بهره‌مندی از آموزش‌های گردشگری و بهره‌برداری از حضور گردشگر در منطقه، مورد توجه قرار گیرد .

وی با توجه به اینکه اجرایی شدن طرح‌های بوم‌گردی نیازمند حمایت مسئولان امر در شهر است، گفت: باید همگان برای توسعه گردشگری شهر همدان مشارکت داشته باشند .

رئیس کميسيون اقتصاد، سرمايه‌گذاري و گردشگري شورای شهر همدان بیان کرد: فضاهای تفریحی، تاریخی و توریستی بسیار خوبی در شهر همدان وجود دارد که باید به درستی معرفی شده و مسافران را جذب کند .

روانبخش گفت: نبود هتل مناسب و امکانات اسکان از نواقص همدان به عنوان قطب گردشگری در کشور محسوب می‌شود که با افتتاح هتل‌هایی همچون هتل آپارتمان کتیبه، این مشکلات رفع می‌شود .

وی شتاب احداث هتل در شهر همدان را موجب شتاب گرفتن توسعه شهر و استان همدان برشمرد و خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان امر باید در این زمینه با درنظر گرفتن ضوابط اساسی، هر گونه حمایتی از سرمایه‌گذاران این‌چنینی پروژه‌هایی داشته باشند و سنگ زیر پای سرمایه‌گذار نگذارند .

انتهای پیام