• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 973-4094-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

طرح «خرداد تا بهمن» در همدان اجرا می شود

رئیس حوزه هنری استان همدان گفت: به مناسبت فرا رسیدن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی طرح «خرداد تا بهمن« در حوزه هنری همدان برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سید محمدباقر حسینی‌سیر چهارشنبه 23 خرداد ماه در جمع خبرنگاران، حوزه هنری همدان را نهادی برآمده از انقلاب اسلامی با سابقه 15 ساله دانست و اظهار کرد: این نهاد انقلابی همگام با انقلاب برای آنچه مورد نیاز بوده، در تولید آثار نمایشی و مکتوب اقدام کرده است.

رئیس حوزه هنری استان همدان با اشاره به اینکه طرح «خرداد تا بهمن» یک برنامه 9 ماهه است، تصریح کرد: در خرداد ماه معرفی تولیدات حوزه هنری استان انجام شده و به معرفی و فروش آثار مکتوب، آلبوم و لوح فشرده، فیلم، آثار تجسمی و ...پرداخته می‌شود.

وی ادامه داد: معرفی کارگاه‌ها و سایر فعالیت‌ها با رویکرد توجه به نسل جوان از ابتدای آغاز به کار حوزه استان تاکنون، کارگاه‌های تخصصی، نمایشگاه، اردو، نشست، جشنواره و همایش، اجرای تئاتر و اجرای پروژه‌های عمرانی از برنامه‌های تیرماه است.

حسینی‌سیر به پروژه بزرگ و پژوهشی تاریخ شفاهی در مرداد ماه اشاره کرد و گفت: ایجاد بانک اطلاعات و آرشیو انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ثبت پژوهشی خاطرات بیش از 130 مبارز انقلاب از جمله برنامه‌هاست.

وی با بیان اینکه در شهریورماه آثار تولیدی تاریخ شفاهی و انقلاب و دفاع مقدس مدنظر است، تصریح کرد: در این زمینه در 6 بخش تک‌نگاری، روز شمار، دانشنامه، دایره المعارف مصور، بخش شهرستان‌ها و روستاها و بخش موضوعی در استان انجام خواهد شد.

رئیس حوزه هنری استان همدان دانشنامه فرهنگ، تمدن و مشاهیر استان را از برنامه‌های مهرماه دانست و افزود: بیش از 200 جلد از دانشنامه در دو بخش اصلی و پیوست‌ها شامل سه دوره قبل از اسلام، دوران اسلامی و دوران معاصر است که تاکنون حدود 200 جلد جمع‌آوری شده، 70 اثر در حال تدوین و 20 اثر در مرحله نهایی است.

وی ادامه داد: معرفی افتخارات و دستاوردهای نخبگان استان، معرفی هنرمندانه دستاوردهای انقلاب در زمینه‌های مختلف در استان، آنچه باید باشیم در قالب آینده همدان از دریچه هنر و ادبیات و برپایی نمایشگاه و شب‌های هنر انقلاب از دیگر برنامه‌ها تا بهمن ماه امسال است.

حسینی‌سیر یکی از کارهای خوب حوزه هنری را برگزاری کارگاه‌ها و کارهای پژوهشی عنوان کرد و گفت: سرگذشت زندگی باقر سیلواری از سوی احسان صدیقی و تولید مستند تاریخ عکاسی همدان کیارش کرمی نیز در حال انجام است.

انتهای پیام