• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 974-2594-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان در همدان برگزار شد

مرحله استانی هفتمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان ایران در همدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی واحد همدان در آئین افتتاحیه این دوره از مسابقات که در سالن آمفی تئاتر فرهنگ دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد، مناظره را فرصتی برای گفت‌وگوی منطقی و بر پایه اصول علمی دانست.

فاطمه عزیزی‌هرمز افزود: برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و انجام مناظرات دانشجویی همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری بوده تا در دانشگاه‌ها همانند حوزه‌های علمیه مناظره و نظریه‌پردازی با رعایت اخلاق و منطق علمی شکل بگیرد و تقویت شود.

وی تصریح کرد: در این مسابقات دانشجویان تحمل عقیده مخالف، انجام گفت‌وگوی سازنده، نحوه ارائه استدلال قوی و شکل‌گیری تفکر نقاد و خلاق را تمرین می‌کنند.

عزیزی‌هرمز ادامه داد: از معاونان فرهنگی دانشگاه‌های استان تقاضا داریم برای رونق بخشیدن به مسابقات همکاری بیشتری داشته باشند.

وی بیان کرد: در این دوره از مسابقات 10 تیم از دانشگاه‌های بوعلی، پیام‌نور، صنعتی و مراکز علمی کاربردی حضور دارند و درباره 9 گزاره مناظره می‌کنند.

عزیزی‌هرمز خاطرنشان کرد: دکتر رضا شکوهی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی، دکتر علیرضا عقیقی عضو هیئت علمی دانشگاه پیام‌نور و حجت‌الاسلام سیدمجتبی حسینی‌یمین مدرس حوزه و دانشگاه داوری مسابقات را بر عهده دارند.

گفتنی است؛ در پایان این مسابقات تیم نیک‌اندیشان از دانشگاه پیام‌نور همدان مقام برتر را کسب کرده و به مرحله منطقه‌‌ای راه یافت.


انتهای پیام