• پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 981-11997-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

افتتاح و بهره برداری سدنعمت آباد در سال جاری

فرماندار اسدآباد از افتتاح و بهره برداری سدنعمت آباد این شهرستان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا،منطقه همدان ،کریم حمیدوند در اولین شورای اداری سال 98 اظهار کرد:سند توسعه شهرستان روز گذشته در استان به تصویب رسید که در این سند در برنامه ای 3 ساله در تمام ابعاد توسعه ، اشتغال و زیرساخت های شهرستان پیش بینی شده است.

وی با بیان اینکه در این بخش پروژه های ملی از منطقه ویژه اقتصادی تا تعریض محور داشبلاغ ،گردنه و استاندارسازی گردنه و ایجاد سدهای ذخیره مصنوعی برای شهرستان مصوب شده افزود:با پیگیری هایی که در بحث تامین اعتبار برخی از اماکن ورزشی شهرستان از محل اعتبارات ملی انجام گرفته این اماکن ورزشی از جمله استخر شنای مجموعه آزادی در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری خواهند رسید.

فرماندار از اختصاص 800 میلیون تومان برای مطالعه سد تغذیه مصنوعی هلور و آجین این شهرستان خبر داد،تصریح کرد: سدهای مخزنی مصنوعی کوچک از هدررفت آب های ناشی از نزولات آسمانی جلوگیری کرده و باعث جذب در سفره های زیرزمینی می شود که دشت اسدآباد به این دست از طرح ها نیاز دارد.

وی در ادامه با اشاره به خسارت های اخیر وارد شده به شهرستان ناشی از بارش شدید برف و باران و آبگرفتگی ها یادآورشد:  بارش های سیل آسای چندروز گذشته 15 روستا را در محاصره خود قرار داد که در مجموع 300 میلیارد تومان به شهرستان به ویژه به بخش کشاورزی و اراضی کشاورزی ،دامی و طیور و تاسیسات زیربنایی شهرستان خسارت وارد کرد.

حمیدوند در ادامه رونق تولید را راهکاری برای مبارزه با تحریم دشمنان ایران اسلامی عنوان کرد و افزود:در بحث اشتغال و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی برخی ادارات و بانکها تنگ نظری می کنند که امیدواریم امسال در راستای اشتغال و جذب تسهیلات اشتغال زایی بیشتر ریسک کرده و میزان جذب سهمیه اشتغال شهرستان ارتقا یابد.

فرماندار بیکاری شهرستان اسدآباد را 12 درصد بر شمرد و گفت:سامانه کارا به مدت 24 ساعت با پیگیری های انجام شده باز شد که در همین راستا طی 24 ساعت 40 میلیارد تومان طرح توسط جهاد کشاورزی ،اداره صمت ،میراث فرهنگی وارد سامانه شد که این طرح ها بتوانند از اعتبارات کم بهره برای اشتغال استفاده کنند.

در پایان دکتر همایی به عنوان مدیر جدید آموزش و پرورش شهرستان معرفی و از خدمات ارزنده رحمان سجادی مدیر سابق آموزش و پرورش تقدیر و تجلیل شد. 

انتهای پیام