• یکشنبه ۲۵ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 981-2594-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

نماینده ولی فقیه در استان همدان:

هنر انقلاب، تربیت جوانان جهادگر و بسیجی است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه هنرمندان انقلابی باید آموزه های جمهوری اسلامی را جهانی کنند، گفت:هنر انقلاب اسلامی، تربیت جوانان جهادگر وبسیجی است.

به گزارش ایسنا،منطقه همدان،حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی عصر یک شنبه ۲۵ فروردین در آیین گرامیداشت هفته هنر انقلاب اسلامی و تشکیل سازمان بسیج هنرمندان در باغ موزه همدان، با بیان اینکه دو تعبیر درباره هنر انقلاب وجود دارد،اظهار کرد:هنر انقلاب اسلامی تربیت جوانان جهادگر،بسیجی و پاسدار است که در عرصه ایثار و شهادت نقش آفرینی می کنند.

وی هنر انقلاب اسلامی را هنر، خدمت به انقلاب معرفی کرد و افزود:هنرمندان انقلابی باید آموزه ها و آرمان های جمهوری اسلامی جهانی کنند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امروزه بسیاری از افرادی که موصوف به هنرمند هستند در خیالات خود به سر می برند، گفت:شهید آوینی،هنرمندی با بصیرت بود که با واقعیت ها پیوند خورده است.

شعبانی در پایان حضور در بین قشر جوان به ویژه جوانان هنرمند را نشاط آور دانست.

علی مرادی نور، سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان نیز با اشاره به گفته شهید آوینی درباره اینکه هنرانسانی حدیث شیدایی است، گفت:هفته هنرانقلاب اسلامی گل سرسبد تمام هفته های سال است.

در پایان مراسم از مجموعه کتاب شعر"آقا"نوشته حسن کرمی نور وتقریظ سردار قاسم سلیمانی بر مجموعه نمایش "گل باغ رمضان"اثر احمدلطفیان بهار رونمایی شد.

انتهای پیام