• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-14090-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

دستگیری پسرجوان به جرم تهدید و مزاحمت

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان همدان از دستگیری پسر جوان به علت تهدید در فضای مجازی خبر داد.

سرهنگ فیروز سرخوش‌نهاد در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اعلام این خبر اظهار کرد: چندی پیش خانمی به پلیس فتا مراجعه کرده و مدعی بود که فردی در شبکه مجازی تلگرام او را تهدید کرده و مزاحمش شده است.

وی ادامه داد: پس از بررسی موضوع و انجام تحقیقات فنی و پلیسی توسط کارشناسان پلیس فتا، صاحب اکانت و شماره فردی که مزاحم شاکی شده بود توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ سرخوش با اشاره به اظهارات متهم عنوان کرد: پس از انجام بازجویی و تحقیقات از متهم او مدعی شد این کار را انجام نداده است و در حال حاضر سیم‌کارت وی در دست یکی از دوستانش است و او از این مزاحمت هیچ اطلاعی ندارد.

وی تصریح کرد: پس از بازجویی، دوست مالک سیم‌کارت شناسایی و دستگیر شد و او نیز در اعترافات خود اظهار کرد که با سیم‌کارت دوستش اکانتی در فضای مجازی ساخته و بدین وسیله برای شاکی که مدتی پیش با او دوست بوده است مزاحمت ایجاد کرده و او را تهدید می‌کرد‌.

سرهنگ سرخوش خاطرنشان کرد: سیم‌کارت یک وسیله شخصی و مربوط به حریم خصوصی مالک آن است بنابراین در اختیار قرار دادن آن حتی برای دوست و بستگان نیز ممکن است دردسرساز باشد.

رئیس پلیس فتای استان همدان در پایان یادآور شد: در چنین شکایات و پرونده‌های حتی اگر مالک سیم‌کارت در جرم دخالتی نداشته باشد اما به علت مالکیت سیم‌کارت در مقابل جرم انجام شده مسئول است.

انتهای پیام