• چهارشنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۰۹:۲۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9510-1991-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گزارش

تکانه‌های صادرات مرغ بر بازار همدان

به نظر می‌رسد طرح بحث صادرات مرغ از استان، بازار را تحت تأثیر قرار ‌دهد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، همدان در تولید مرغ به عنوان محصولی پرمصرف و پرمتقاضی به خودکفایی رسیده و در سر هوای صادرات آن را می‌پرواند اما باید توجه داشت همین امر ممکن است موجب افزایش قیمت این محصول و باعث ایجاد نوساناتی در بازار شود و در این بین مردم متضرر شوند.

هر چند اگر کمی در بازار گشت بزنیم می‌بینیم علاوه بر مرغ شمال، مرغ همدان که به اذعان خود مسئولان ذیربط به شهری چون مهاباد رفته و با بسته‌بندی و برند آن شهر مجدد به استان برمی‌گردد با قیمتی بیشتر عرضه می‌شود.

بنابراین علاوه بر تکانه‌هایی که طرح موضوع صادرات بر بازار به جا می‌گذارد، باید کمی هم در مورد این مسأله اندیشید و علت انتخاب مردم برای خرید مرغ مهاباد و شمال را جویا شد و نقص‌هایی که در این بین موجود است را از بین برده و در واقع با بهبود کیفیت بتوانیم ما نیز همچون شمالی‌ها در بازار سایر استان‌ها نفوذ کنیم.

صادرات به خودی خود بد نیست چرا که علاوه بر همراه داشتن ارزش‌افزوده برای استان، در راستای سیاست‌های تجارت گامی در جهت توسعه صادرات به حساب می‌آید و می‌تواند تولید استان را رونق بخشد.

البته در این بین نبود زیرساخت و تولید فراوان، مرغ را به ناچار به زنجیره‌ای گره زده که دو سال است مطرح شده اما عدم ارائه تسهیلات و طولانی بودن مراحل صدور مجور از دامپزشکی موجب بلاتکلیفی آن و عدم اجرا شده است.

این در حالیست که در هفته‌جاری استاندار همدان در کمیسیون تنظیم بازار بر صادرات مرغ استان تأکید کرد و به مدیران جهادکشاورزی مأموریت داد تا در این‌باره برنامه‌ریزی کرده و گزارش ماهانه ارائه کنند.

استان همدان یکی از قطب‌های کشاورزی کشور به شمار می‌رود که در بخش‌های مختلف کشاورزی از جمله تولید محصولات زراعی و باغبانی حرفی برای گفتن دارد.

در بخش تولیدات دامی به‌ویژه گوشت مرغ نیز استان همدان رتبه 16 کشور را به خود اختصاص داده به‌طوریکه پتانسیل تولید گوشت مرغ در این استان 86 هزار تن است. این استان  519 واحد پرورش مرغ گوشتی با ظرفیت 9 میلیون و 124 هزار قطعه با قابلیت جوجه‌ریزی تا 5 دوره را دارد.

به‌گفته مسئولان سازمان جهادکشاورزی سال گذشته 56 هزار تن گوشت مرغ و 74 هزار و 600 تن مرغ زنده در استان همدان تولید شده و سرانه مصرف این ماده پروتئینی 26 کیلوگرم است.

نزدیک به 2 سال است بحث ایجاد و راه‌اندازی زنجیره تولید مرغ در این استان برسر زبان‌ها افتاده و همه در تلاش هستند تا با ایجاد این زنجیره، تولیدات استان را به بازارهای صادراتی برسانند.

در حال حاضر تنها کشتارگاه استان همدان در انتظار دریافت شرایط لازم برای راه‌اندازی خط 2 کشتار بوده و هنوز موفق به دریافت کد IR از دامپزشکی و دریافت تسهیلات لازم از بانک کشاورزی نشده است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان در مصاحبه‌های گذشته خود با ایسنا وعده افتتاح این زنجیره را در سالجاری داده و گفته بود راه‌اندازی و تکمیل این زنجیره نیازمند تسهیلات 5 میلیارد تومانی است.

حال پس از گذشت چندین ماه از این مصاحبه و مطرح شدن بحث صادرات مرغ توسط استاندار همدان برآن شدیم تا موضوع ایجاد زنجیره تولید مرغ را بررسی کنیم.

زنجیره تولید مرغ از واجبات صادرات مرغ

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با تأکید براینکه تولید مرغ در همدان بیش از نیاز استان است به خبرنگار ایسنا گفت: زنجیره تولید مرغ از واجبات صادرات مرغ در استان همدان است.

محمد نظرپور با بیان اینکه نباید نگرانی داشت که با صادرات مرغ دچار کمبود خواهیم شد، اظهار کرد: در حال حاضر 70 هزار تن مرغ گوشتی در استان تولید می‌شود که بیش از نیاز استان است.

وی افزود: با وجود اینکه در استان همدان زنجیره تولید مرغ و همچنین تولید مرغ‌سایز وجود ندارد اما مرغداران استان 3 دوره جوجه‌ریزی انجام می‌دهند.

وی درباره اینکه مرغ‌های سایر استان‌ها به بازار استان همدان وارد می‌شود، گفت: استان همدان با سایر استان‎ها مراوده مرغ زنده و کشتار شده دارد و این امری طبیعی است چرا که تنوع عرضه مرغ باید در استان وجود داشته باشد و مردم حق انتخاب دارند بنابراین نمی‌توان ذائقه مردم را به اجبار تغییر داد.

صادرات مرغ نیازمند ایجاد زیرساخت‌هاست

نظرپور با تأکید بر ایجاد زیرساخت‌های صادرات مرغ در استان، بیان کرد: در حال حاضر تعدادی از مرغداران استان همدان مرغ‌هایی با قابلیت صادرات تولید می‌کنند اما به علت وجود مشکل در بخش کشتارگاه، صادرات آن از سایر استان‌ها صورت می‌گیرد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان همدان با بیان اینکه استان همدان یک کشتارگاه دارد، یادآور شد: کشتارگاه شهر صالح‌آباد آماده کشتار صادراتی بوده و در حال اخذ کد IR است و در صورت احراز شرایط لازم، مرغداران در داخل استان کشتار را انجام می‌دهند.

وی درباره وجود صنایع بسته‌بندی و برندسازی در استان همدان، افزود: خط 2 کشتار شامل تمامی مراحل کشتار، جداسازی اندام‌های مختلف، قطعه‌بندی و بسته‌بندی است که کشتارگاه گوشت‌آوران صالح‌آباد آمادگی این نوع کشتار را دارد.

وی با اشاره به اینکه کشتارگاه‌ها باید حمایت شوند تا بتوانند مرغ صادراتی کشتار کنند، تصریح کرد: در حال حاضر 5 درصد از مرغدارن استان مرغ صادراتی تولید می‌کنند چرا که همه آنها حاضر نیستند در خارج از استان کشتار کنند.

مرغدارن نگران فروش مرغ‌سایز هستند

نظرپور با تأکید بر تولید مرغ سایز در استان همدان عنوان کرد: همه مرغداران استان همدان آمادگی تولید مرغ‌سایز دارند چرا که این موضوع به نفع تولیدکننده بوده اما نگرانی آنها از فروش مرغ‌سایز است.

وی تصریح کرد: براساس استاندارد بهداشت جهانی دوره پرورش مرغ گوشتی حداکثر 42 روز است اما در کشور ما این دوره به 55 تا 60 روز می‌رسد.

وی افزود: بالا بودن دوره پرورش مرغ باعث شده وزن این تولیدات بین 2000 تا 2500 گرم برسد که به طور عمده حاصل از تجمع چربی به جای گوشت در لاشه است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با اشاره به اینکه کیفیت مرغ به وزن و طول دوره پرورش مرغ بستگی دارد، بیان کرد: مرغ‌های تولیدی با وزن بالا مورد پسند بازار مصرف دنیا نبوده و از طرفی بالا بودن دوره پرورش مرغ باعث بالا رفتن قیمت تمام‌شده گوشت مرغ می‌شود.

نظرپور گفت: در حال حاضر 3 دوره جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان صورت می‌گیرد که اگر طرح تولید مرغ‌سایز در استان اجرا شود می‌توانیم تا 6 دوره جوجه‌ریزی داشته باشیم.

زنجیره تولید مرغ؛ حل مشکلات مرغداران

وی با بیان اینکه زنجیره تولید مرغ می‌تواند از تعداد زیادی مرغدار حمایت کند، خاطرنشان کرد: اگر زنجیره تولید مرغ ایجاد شود بسیاری از مشکلات مرغداران حل شده و خریدار آن فراهم است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان یادآور شد: در زنجیره تولید تمامی حلقه‌های مختلف تولید به هم وصل شده و نیاز به سرمایه چندانی ندارد و تولیدات نیز به راحتی به فروش می‌رسد.

وی با اشاره به وجود یک زنجیره تولید مرغ نیم‌بند در استان همدان گفت: این زنجیره تولید مرغ در بخش احداث و راه‌اندازی کشتارگاه نیاز به تسهیلات داشته که تسهیلات آن از بانک کشاورزی تأمین شده است و در صورتی‌که اعتبار آن تخصیص یابد این زنجیره کامل خواهد شد.

کشتارگاه گوشت‌آوران تا 3 ماه دیگر کد IR اخذ می‌کند

مدیرکل دامپزشکی استان همدان با بیان اینکه نقشه راهی توسط این سازمان برای کشتارگاه مرغ تهیه شده است به خبرنگار ایسنا گفت: این کشتارگاه اگر طبق برنامه پیش برود تا 3 ماه دیگر می‌تواند کد IR دریافت کند.

دکتر محمودرضا رسولی اظهار کرد: در صورتی‌که کشتارگاه مرغ استان بتواند این کد را اخذ کند فاکتورهای بهداشتی بهینه به دنبال داشته و از طرفی محصول تولیدی قابلیت صادرات خواهد داشت.

وی با تأکید بر اینکه این واحد برای دریافت کد IR باید از دستگاه‌های مکانیزه استفاده کند، افزود: در حال حاضر این کشتارگاه دستگاه‌ها را نصب کرده و به‌طور مداوم مورد پایش و بازدید کارشناسان دامپزشکی قرار می‌گیرد و در صورتی‌که مشکلی نداشته باشد مراحل کار به ترتیب ادامه پیدا می‌کند.

رسولی با اشاره به اینکه مرغ تولیدی در خط 2 کشتار بارمیکروبی پایینی خواهد داشت، اظهار کرد: کشتارگاه برای راه‌اندازی خط 2 کشتار باید دستگاه‌های تمام مکانیزه به منظور تخلیه امعاء و احشاء به‌کار بندد.

به‌گزارش ایسنا؛ با توجه به تأکیداتی که مسئولان سازمان جهادکشاورزی بر دریافت تسهیلات این کشتارگاه از بانک کشاورزی داشتند به دنبال چگونگی فرآیند تخصیص تسهیلات مورد نیاز این کشتارگاه توسط بانک کشاورزی استان بودیم اما متأسفانه مدیر امور شعب این بانک حاضر به پاسخگویی در این‌باره نشد.

حال این سوال مطرح می‌شود آیا بهتر نیست مدیر ارشد استان به جای صدور دستوری بحث‌برانگیز مبنی بر صادرات مرغ، ابتدا زیرساخت لازم را مهیا کرده و سدهای موجود در مسیر اجرای زنجیره تولید را بردارد، دستور به بهبود کیفیت تولید دهد سپس تصمیمش را عملیاتی سازد؟!

گزارش از: بنت‌الهدا نوری، خبرنگار ایسنا، منطقه همدان


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: