• پنجشنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9510-892-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

به بخش خصوصی بزنیم؛

استاندار همدان: ایجاد مانع برابر سرمایه‌گذاران، سربلندی برخی ارگان‌ها و تنگ‌نظران است

استاندار همدان افراد مانع در برابر سرمایه‌گذاری را کثیف و خبیث خواند و گفت: ایجاد مانع برابر سرمایه‌گذاران، سربلندی برخی ارگان‌ها و تنگ‌نظران است.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمدناصر نیک‌بخت عصر پنج‌شنبه 9 دی در قرارگاه اقتصاد مقاومتی استان همدان، اظهار کرد: توانمندی و سربلندی برخی ارگان‌ها و افراد تنگ‌نظر همدان این است که مانعی برای سرمایه‌گذاری ایجاد کرده و از سرمایه‌گذاری افراد جلوگیری کنند، این افراد می‌خواهند کسی نباشد و نان نخورد اما باید گفت سرمایه‌گذار به دنبال دادن نان است.

وی ادامه داد: افراد تنگ‌نظر و کثیفی که درحال حاضر مانع سرمایه‌گذاری در همدان می‌شوند، خدا این افراد را نمی‌بخشد و لعنت به این افراد که مانع اشتغالزایی و درآمدزایی برای جوانان هستند.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه دل بنده از برخی افراد خون است و هر چقدر بگویم این مسائل مرا آرام نمی‌کند، عنوان کرد: برخی که در برابر سرمایه‌گذار مانع ایجاد می‌کنند، به خاطر ضربه به دولت است تا نشان دهند دولت قدمی برنداشته اما دولت تدبیر و امید در دورانی که درآمد 750 میلیارد دلاری نفت وجود نداشت، طرح تحول نظام سلامت را اجرا کرد و پروژه تعطیل شده راه‌آهن همدان-تهران را در اسفندماه امسال افتتاح می‌کند.

وی بیان کرد: کسانی‌که در همدان مانع سرمایه‌گذاری هستند در کار بانک‌ها دخالت کرده و اعلام می‌کنند به فلانی وام پرداخت کنید و به دیگری پرداخت نکنید.

استاندار همدان اظهار کرد: بنده به این مسائل گوش نداده و کار خود را انجام می‌دهم اما نمی‌دانم چرا برخی از افراد بر روش غلط خود پافشاری می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه امیدوارم اقتصاد مقاومتی را به مرحله‌ای برسانیم که تمامی اهداف محقق شود، تإکید کرد: در استان همدان همه کارها جهادی بوده بنابراین حق دارد در زمینه اقتصاد مقاومتی به عنوان استان نخست در کشور معرفی شود.

وی افزود: مدیران استان همدان به صورت ویژه در زمینه اقتصاد مقاومتی گام برداشته و جهادی عمل می‌کنند چرا که باید اینگونه عمل کنند تا شاهد توسعه در استان باشیم.

نیک‌بخت با تأکید بر اینکه هیچ استانی در ایران به اندازه استان همدان در زمینه اقتصاد مقاومتی کار نکرده است، عنوان کرد: درست نیست رتبه همدان را براساس گزارشات ارسال شده تعیین کرد و اگر نظر اشتباه سازمان برنامه و بودجه درباره استان درست نشود دیگر گزارشی از همدان در زمینه اقتصاد مقاومتی ارسال نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در استان همدان از بانک‌ها رضایت دارم، افزود:  از یک بانک ناراضی نیستیم و از صندوق‌های مالی همچون صندوق کارآفرینی امید نیز رضایت وجود دارد.

نیک‌بخت خاطرنشان کرد: در همایش سرمایه‌گذاری سال 93 همدان قول سرمایه‌گذاری هزار میلیارد تومانی در استان همدان از سوی سرمایه‌گذاران داده شد که تاکنون  700 میلیارد تومان از سرمایه‌گذاری تعهد شده، عملی شده است.

استاندار همدان با بیان اینکه ماهانه 700 شغل در استان همدان ایجاد می‌شود، گفت: برای رشد اقتصادی 8 درصدی باید سالانه 70 میلیون دلار ارز و 900 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شود اما دولت توان و اجازه سرمایه‌گذاری ندارد که براین اساس باید بخش خصوصی ورود پیدا کند.

نیک‌بخت با اشاره به اینکه اگر از بخش خصوصی استقبال نکرده و به آن لبخند نزنیم، بخش خصوصی ورود پیدا نمی‌کند، تصریح کرد: آقایی که مانع حضور بخش خصوصی در همدان بوده و سرمایه‌گذار را از همدان فراری می‌دهید وجدان شما با این وضعیت آرام می‌گیرد؟

وی نرخ بیکاری همدان را 8 درصد و نرخ مشارکت اقتصادی را 40.7 درصد اعلام کرد و گفت: همدان رتبه سوم را در زمینه نرخ بیکاری دارد که تلاش بر این است وضعیت همدان را بهبود ببخشیم چون شرایط و زمینه آن را دارد.

وی با بیان اینکه 22 پروژه عمرانی نیمه‌تمام دولتی به بخش خصوصی واگذار شده است، یادآور شد: 172 پروژه عمرانی دولتی آماده واگذاری به بخش خصوصی است که باید به رسانه‌ها برای اطلاع‌رسانی آنها ارائه شود.

استاندار همدان با اشاره بر اینکه بیش از 2000 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شد که سبب صرفه‌جویی 200 میلیون مترمکعبی در مصرف آب شده است، گفت: همدان سالانه ظرفیت اجرای 12 هزار هکتار سیستم آبیاری تحت فشار را دارد و سازمان جهادکشاورزی بابت اجرای این طرح 30 میلیارد تومان به کشاورزان بدهکار است.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات استان همدان در گذشته کمبود هتل بود، گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی 12 هتل در استان همدان آغاز شده است و شهرداری همدان برای ساخت هتل پروانه ساختمانی را به صورت رایگان صادر می‌کند.

نیک‌بخت یادآور شد: 10 هتل با پیشرفت‌های 5 تا 85 درصد در استان همدان در دست اجراست که هتل هما به عنوان بزرگترین هتل در استان همدان محسوب می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: