• یکشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 961-593-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

یک کارشناس کودک در همدان مطرح کرد

تربیت کودک با عروسک و اسباب‌بازی

یک کارشناس کودک در همدان درباره آموزش مسائل تربیتی به کودکان گفت: از زبان عروسک و اسباب‌بازی کودکان می‌توان برای آموزش موارد تربیتی بهره جست.

شیرین نوبخت در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: برای آموزش هر مسأله‌ای از قبیل سخن گفتن، غذا خوردن و ارتباط برقرار کردن پیش از هر چیزی نیاز است که خود والدین یکسری اصول و مبانی آموزشی را فراگیرند.

وی با بیان اینکه والدین ابتدا لازم است ویژگی‌های رفتاری و شخصیتی فرزند خود را به خوبی بشناسند، ادامه داد: آموزش به کودک باید با آگاهی و شناخت از او صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه آموزش مسائل تربیتی بهتر است در دنیای کودکانه کودک انجام شود، خاطرنشان کرد: آموزش به کودکان در فضاهای شاد و مفرح علاوه بر اینکه تأثیر بسیاری دارد، به ماندگاری موضوع در ذهن کودک نیز کمک می‌کند.

نوبخت با تأکید بر اینکه آموزش بهتر است در محل بدون استرس‌زا و شرایط روحی آرام باشد، اضافه کرد: از زبان عروسک و اسباب‌بازی کودکان نیز می‌توان برای آموزش موارد تربیتی بهره جست.

این کارشناس کودک با بیان اینکه آموزش این موارد به کودکان باید قبل از ورود به مدرسه صورت گیرد، گفت: وقتی کودک وارد پیش‌دبستانی می‌شود باید مهارت‌هایی چون سخن گفتن، ارتباط برقرار کردن و غذا خوردن را داشته باشد.

وی عنوان کرد: برای آموزش این موارد یک نسخه واحدی وجود ندارد چرا که کودکان تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند بنابراین لازم است برای این کار والدین دنیای درونی کودک و دیدگاه‌های ذهنی‌اش را به خوبی بشناسند تا بتوانند به فرزند خود آموزش دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: