• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-4997-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : گفتگو

کمبود بیش از 2 هزار مسکن روستایی در اسدآباد

رئیس بنیاد مسکن شهرستان اسدآباد از کمبود بیش از 2 هزار مسکن روستایی در این شهرستان خبر داد.

محمدکرم معصومی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: براساس آمار موجود از مجموع 13 هزار و 982 خانوار روستایی اسدآباد 11هزار و 896 خانوار داری مسکن و 2088 خانوار فاقد مسکن  هستند.

وی افزود: این تعداد از خانوارهای فاقد مسکن در سطح روستاهای اسدآباد به صورت خانوارهای مشترک زندگی می‌کنند که این امر حاکی از کمبود بیش از 2 هزار مسکن روستایی در این شهرستان است.

معصومی در ادامه شاخص مقاوم‌سازی مساکن روستایی در استان همدان را 49 درصد اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 33 درصد مساکن روستایی شهرستان اسدآباد مقاوم‌سازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا افق چشم‌انداز سال 1404 باید 75 درصد از مساکن روستایی کل کشور مقاوم‌سازی شود و به تبع آن در شهرستان و استان همدان نیز این امر محقق خواهد شد.

معصومی در ادامه با اشاره به سفر اخیر معاون عمران روستایی بنیاد مسکن کشور به شهرستان اسدآباد و بازدید از دو روستای هودرج و شهراب، تصریح کرد: با دستور معاون عمران روستایی بنیاد مسکن علاوه بر پرداخت تسهیلات به این دو روستا، مقرر شد چنانچه در سالجاری این روستاها موفق به اخذ پایان‌کار با تسهیلات مسکن روستایی شوند، 2 میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض به آنان پرداخت شود.

وی با تأکید بر استفاده از این فرصت طلایی توسط ساکنان این دو روستا در راستای مقاوم‌سازی مساکن روستاهای شهراب و هودرج، تصریح کرد: باید با برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی لازم روستائیان را نسبت به مقاوم‌سازی مسکن ملزم کرده و آنان را از حوادث احتمالی و پیشامدهای جبران‌ناپذیر آن آگاه و با راهکارهای مناسب روستائیان را برای اقدام به مقاوم‌سازی مسکن ترغیب کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: