• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۳
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-5397-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرماندار اسدآباد اعلام کرد

افتتاح کامل کارخانه گندله‌سازی اسدآباد در تیرماه

فرماندار شهرستان اسدآباد از افتتاح کامل کارخانه گندله‌سازی شهرستان در تیرماه سالجاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حسین افشاری درحاشیه بازدید از پروژه کارخانه گندله‌سازی شهرستان اسدآباد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مجموعه گندله‌سازی اسدآباد با بیش از ١٢٠ میلیارد تومان اعتبار در حال حاضر دارای ٩۵ درصد پیشرفت فیزیکی بوده که در ماه آینده افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی و احداث پروژه در سال ٩٢، افزود : همه تجهیزات مکانیکال کارخانه گندله هم‌اکنون به انجام رسیده و مجری و مهندسان، مراحل انتهایی نصب و راه‌اندازی و چکاپ را در حال انجام هستند.

افشاری با بیان اینکه امروز آنچه که در مجموعه کار به انجام رسیده، حاصل تلاش متخصصان ایرانی است، گفت: نقشه این طرح توسط پیمانکاران چینی طراحی شده بود که بخشی از کندی کار به علت عدم همکاری این پیمانکاران بوده است.

وی خاطرنشان کرد در اواخر سال ٩۴ متخصصان داخلی کشور وارد پروژه شده و پیمانکاران چینی از پروژه خلع ید شدند و این پروژه حاصل تلاش متخصصان ایرانی است که این امر در پروژه حائز اهمیت بسیاری است.

وی با اشاره به استفاده از تکنولوژی‌های نو و برتر در پروژه فوق، خاطرنشان کرد با افتتاح پروژه به صورت مستقیم برای٢۵٠ نفر و به صورت غیرمستقیم برای ١١٠٠ نفر اشتغالزایی انجام خواهد شد.

افشاری در ادامه با بیان اینکه در مجاور کارخانه گندله، واحد کارخانه‌ای کنستانتره آهن واقع شده است، افزود کارخانه کنستانتره آهن اسدآباد محصول تولیدی خود را در حال حاضر به خارج از کشور صادر کرده که در خارج محصول کنستانتره به گندله تبدیل و مجددا وارد کشور می‌شود که با راه‌اندازی کارخانه گندله محصول کنستانتره آهن در این کارخانه باارزش افزوده بالاتر و پرداخت هزینه کمتر تبدیل به محصول نهایی گندله خواهد شد.

وی تصریح کرد: محصول گندله در کارخانه ذوب‌آهن شهرستان و دیگر کارخانه‌های ذوب‌آهن سراسر کشور قابل عرضه بوده و در آینده هم می‌توان در چرخه تولید در پایین‌دست کارخانه، کارخانه تولید تیرآهن و میلگرد و ورق را نیز ایجاد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: