• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2492-5
  • خبرنگار : 81121
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

سیاست ابزار امام(ره) بود نه هدف!

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان همدان در تبیین ابعاد شخصیتی و اخلاقی امام خمینی(ره) گفت: سیاست ابزار امام(ره) برای رسیدن به اهدافی همچون عدالت بود نه هدفشان.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت‌الاسلام والمسلمین جلال سبحانی ظهر امروز در مراسم گرامیداشت امام راحل (ره) که با حضور جمعی از دانشگاهیان در دانشگاه بوعلی‌سینای همدان برگزار شده بود، افزود: در طول تاریخ عرفا کمتر به مسائل سیاسی ورود کرده‌اند اما امام خمینی(ره) توانستند سیاست و عرفان را با یکدیگر جمع کرده و حتی سیاست را نیز الهی کنند.

وی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با تأثیری که از آیت‌الله شاه‌آبادی داشتند، توانستند بسیاری از مسائل اجتماعی، سیاسی و عرفان را به خوبی حل کنند.

سبحانی به عملی شدن سیره و اندیشه عملی امام(ره) در بین اقشار مختلف جامعه و حتی در بین نخبگان تأکید کرد و گفت: در انتخابات ریاست جمهوری دیده شد که چگونه برخی اخلاق را به حاشیه می‌بردند بنابراین نیاز اساسی به تبیین سیره امام(ره) حتی در بین خواص وجود دارد.

وی با تأکید بر اینکه نگاه امام(ره) به سیاست متفاوت بود به طوریکه ایشان به مسائل سیاسی نیز به منظور تهذیب نفس می‌نگریستند، افزود: امام(ره) زیر بار ظلم رفتن را عدم تزکیه نفس می‌دانند چرا که ظالم را به اندازه مظلوم گناهکار می‌دانند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان همدان در پایان عنوان کرد: در سیره امام خمینی(ره) خمیرمایه حل مسائل سیاسی و فرهنگی، اخلاق و ادب است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: