• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-2692-5
  • خبرنگار : 81115
  • منبع خبر : گفتگو

فرمانده سپاه همدان:

باید بسیار حساب‌شده با عربستان برخورد کرد

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با بیان اینکه حاکمان فعلی عربستان به علت قدرت‌طلبی به شدت تحت تأثیر آمریکا هستند، گفت: عربستان قابل اعتماد نیست چرا که هدایت‌گران آن آمریکا و صهیونیست است.

سردار غلامعلی ابوحمزه در گفت‌ وگو با ایسنا، منطقه همدان، با تأکید بر اینکه درباره اعزام به حج امسال واقعا نگران هستم، اظهار کرد: برخی از مسئولان توجه نداشته و بی‌پروا به عربستان اعتماد می‌کنند در صورتی‌که باید بسیار حساب‌شده با عربستان برخورد کرد.

وی با طرح این سوأل که سازمان حج و زیارت با چه اعتمادی می‌خواهد هموطنان را به عربستان اعزام کند؟ افزود: عربستان به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و هر لحظه ممکن است حرکتی غیرقابل جبران انجام دهد همان کاری که در سال 66 و منا انجام دادند.

وی با بیان اینکه اگر نهیب مقام معظم رهبری نبود اجساد حجاج حادثه منا را هم به ما نمی‌دادند، عنوان کرد: باید با تدبیر و آینده‌نگری در رابطه با عربستان دقت کنیم چرا که ریشه عربستان وهابیت است و مشکل عربستان اعتقادی و بر روی مبانی فکری است.

ابوحمزه یادآور شد: تیپ‌های حاکم شده بر عربستان بسیار جوان هستند و تجربه‌ای در مدیریت ندارند و به علت مقام‌طلبی به شدت تحت تأثیر آمریکا و اسرائیل هستند به طوریکه در سفر ترامپ به عربستان 418 میلیارد دلار قرارداد 8 تا 10ساله با آمریکا بسته شد.

فرمانده سپاه استان همدان با اشاره به اینکه کل ذخیره ارزی عربستان حدود 900 میلیارد دلار است، اظهار کرد: از این بودجه به 400 میلیارد دلار چوب تاراج زدند و مابقی را در کنار امکاناتی که به عربستان ارائه می‌دهند به یغما خواهند برد و در نهایت عربستان را همانگونه که خود گفتند، می‌دوشند و ذبح می‌کنند.

وی ادامه داد: وقتی حاکمان عربستان خودشان تصمیم‌گیر نیستند و سیاست واحد ندارند چگونه می‌توان به این کشور اعتماد کرد بنابراین باید مراقب بود و تحت تأثیر ظاهر و رفت‌وآمدها قرار نگرفت.

وی با بیان اینکه سیاست کلی نظام جمهوری اسلامی در رابطه با کشورهای دیگر براساس عزت، حکمت و مصلحت است، گفت: عزت، حکمت و مصلحت، آدرس صحیح سیاست خارجی نظام جمهوری اسلامی است و مسئولان در ایجاد ارتباط با کشورهای دیگر باید این 3 عنصر را درنظر بگیرند.

ابوحمزه با تأکید بر اینکه 3 عنصر حکمت، عزت و مصلحت اساس تعاملات با کشورهای دیگر است، تصریح کرد: اگر در بعضی از روابط عزت کشور زیر سوأل می‌رود ضرورتی ندارد ارتباط بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: علت اینکه در روابط خارجی مسائل و مشکلاتی برای کشور ایجاد می‌شود این است که به این 3 عنصر توجه نمی‌ شود و یا باور نداریم و فکر و اندیشه برگرفته از فرهنگ غرب است.

وی با تأکید بر اینکه در صورتی‌که این 3 عنصر در روابط با کشورهای دیگر رعایت نشود برداشت‌های غلط از روابط صورت می‌گیرد، عنوان کرد: زمانی‌که براساس عزت، حکمت و مصلحت ارتباطات با کشورهای دیگر تعریف شد، باید منافع ملی در کنار آن نیز تعریف شود.

فرمانده سپاه استان همدان تأکید کرد: مسئولان در دیپلماسی خارجی اگر ابهامی دارند باید از مقام معظم رهبری تدبیر بگیرند و اگر براین اساس عمل کنند نتیجه خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: فرقی نمی‌کند ارتباطات با کشورهای اسلامی مطرح باشد یا کشورهای غربی، اما باید ارتباطات دینی، ملی و مذهبی در اولویت کار قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: