• سه شنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-3394-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

امام جمعه همدان:

هنر‌های اورژانسی مورد توجه قرار گیرند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: هنر‌هایی که وضعیتی اورژانسی دارند، مورد توجه قرار گیرند.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی سه‌شنبه 16 خرداد در آئین رونمایی از نخستین مجلد استان همدان با نام فرهنگ اصطلاحات عامیانه، اظهار کرد: هنر یک ابزار کار است، ابرازی که می‌تواند انسان را به نتیجه و خروجی منتهی کند و هنرمند کسی است که از ابزار موردنظر استفاده می‌کند تا به خروجی لازم دست یابد.

وی با بیان اینکه هنر‌هایی را که بتواند مشکلات و گره‌های جامعه را بگشاید، باید در راستای کاربردش در جامعه ترویج داد، عنوان کرد: امروزه دنیا، دنیای اقتصاد است بنابراین هنر‌های مربوط به این حوزه نیاز به تقویت و سرمایه‌گذاری دارد.

نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: متولیان و مجریان حوزه‌های هنری باید هنرهایی را در جامعه سامان دهند که در راستای اقتصاد مقاومتی کاربردی باشد.

وی با اشاره به اینکه اختراع یک هنر است، هنری که ما به شدت در این عصر به نیاز داریم، گفت: برخی هنر‌ها تاریخ گذشته هستند بنابراین در جامعه حاضر، باید به دنبال هنرهای ارزشی و کاربری بود، باید روح تقلید و پذیرش بی‌چون و چرا و چشم و گوش بسته را از مردم گرفت.

طه‌محمدی خاطرنشان کرد: هنر باید به سمت و سویی برود که کاربردی جدی برای جامعه بشر داشته باشد، هنری که با گوشت و پوست و استخوان انسان درآمیزد، چشم‌انداز هنر نیز از دیگر نکاتی است که باید به آن توجه ویژه داشت.

وی اظهار کرد: چشم‌انداز هنری که می‌تواند برای 40 تا 50 سال آینده نیز حرف برای گفتن داشته باشد، باید به طور جد مورد توجه و سرمایه‌گذاری متولیان و مجریان امر قرار گیرد.

امام جمعه همدان یادآور شد: در ابتدای پرورش هر هنر، لازم است علت غایی آن هنر یا به عبارتی کاربرد آن هنر شناخته شود سپس در ابتدا هنر‌هایی مورد توجه قرار گیرند که وضعیتی اورژانسی دارند و نیاز جامعه در آن به خوبی حس می‌شود سپس به هنرهای دیگر روی آورده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: