• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

عضو منتخب شورای پنجم همدان مطرح کرد

شفاف‌سازی امور با تشکیل شورای شیشه‌ای

عضو منتخب شورای پنجم شورای اسلامی شهر همدان یکی از مطالبات مردم را شفاف‌سازی امور خواند و تصریح کرد: باید شورای شیشه‌ای داشته باشیم تا مردم بتوانند آن را رصد کنند.

علی رحیمی فر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: طبق قانون باید مصوبات شورا به اطلاع مردم برسد و این امر می‌تواند اعتماد مردم را به این نهاد مدنی جلب کند.

این عضو شورای چهارم شهر همدان یکی دیگر از خواسته‌های مردم را سلامت‌سازی سیستم اداری دانست و عنوان کرد: باید محیط‌های مجرمانه را کاهش داد تا به سمت سالم‌سازی محیط اداری حرکت کرده باشیم که در این زمینه استفاده از فناوری‌های نوین می‌تواند بسیار موثر واقع شود.

وی توسعه شهری را در ۳ محور معرفی کرد و گفت: در ابتدا برنامه‌ها و اهداف باید با نگرش استفاده از ظرفیت مردمی باشد که البته این امر وجود دارد و باید آن را تقویت کنیم و این امر حرکت در جهت اصل ۱۰۱ قانون اساسی است.

رحیمی‌فر دومین محور توسعه شهری را عدالت اجتماعی دانست و ادامه داد: باید به دنبال پروژه‌هایی بود که گرایش به سمت عدالت اجتماعی داشته باشد که تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی که می‌تواند منافع آحاد مردم را دربر داشته باشد، اعمال سیاست‌های تشویقی برای ساخت مجتمع در شمال شهر که باعث ایجاد ارزش‌افزوده می‌شود و ایجاد خطوط اتوبوس‌های پرسرعت( BRT ) می‌تواند مصادیق آن باشد.

وی در ادامه بحث عدالت اجتماعی خاطرنشان کرد: همچنین بخشی از تغییر کاربری‌ها در شمال شهر همدان که در گذشته تحت عنوان مناطق توانمندسازی مصطلح بوده و با همکاری مراجع ذیربط به منظور برخورداری حداقلی ساکنان این مناطق انجام شده از دیگر مصادیق عدالت اجتماعی در توسعه شهری است.

رحیمی‌فر محور سوم را توسعه پایدار عنوان و اظهار کرد: آنچه نیاز امروز ما را برآورده می‌سازد نباید نیاز نسل‌های بعدی را به خطر بیندازد که در این چهارچوب باید افزایش فضای سبز در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: مدیریت پسماند، استفاده بهینه از آب، الگوی درختان کم‌آب‌بر و حذف چمن در مناطق غیرضروری از جمله مسائل توسعه پایدار است.

رحیمی‌فر در ادامه اظهار کرد: علاقمندم در شورای پنجم در کمیسیون فنی و عمرانی و شهرسازی باشم که با تحصیلاتم مرتبط است و اگر قرار باشد در کمیسیون‌های دیگر عضو شوم، خدمات شهری و شاید فرهنگی را انتخاب کنم.

وی با اشاره به نزدیکی منش خود به اصولگرایی افزود: هر که با هر تفکر سیاسی و حزبی به شورا راه یابد باید آن را مقابل درب شورا بگذارد و در داخل شورا فارغ از حزب و فراکسیون باشد و هدفی جز منافع مردم نداشته باشد.

رحیمی‌فر با بیان اینکه در شورای پنجم هر آنچه بضاعتم باشد در اختیار مردم خواهم گذاشت، دنبال مقام نیستم و این را در رفتار ثابت کردم، گفت: پس از تشکیل شورای پنجم مهمترین رسالت ما انتخاب شهرداری است که دارای مدیریت جهادی، در ضمن داشتن تخصص و تعهد باشد تا بتواند در نوک پیکان اجرایی منشأ خدمات ارزنده به آحاد مردم باشد.

به گزارش ایسنا؛ علی رحیمی‌فر متولد ۱۳۴۳ در آبادان است که در سال ۱۳۵۹ به همدان مهاجرت کرده است. او دارای مدرک کارشناسی‌ارشد عمران سازه، مدرس دانشگاه، عضو سازمان نظام مهندسی استان، عضو کانون کارشناسان دادگستری استان و رئیس هیئت کشتی استان است. او در گذشته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوده و جانباز دفاع مقدس است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: