• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-9197-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : گفتگو

اهدای عضو یک دانش‌آموز دبیرستانی در ملایر

رئیس بیمارستان غرضی ملایر از مرگ مغزی یک دانش‌آموز دبیرستانی و رضایت خانواده‌اش برای اهدای اعضای بدن این بیمار خبر داد.

دکتر محمدرضا توکلی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با بیان اینکه این دختر 17 ساله به نام «سمیه علی‌قلعه‌باباخانی»، 7 روز در کمای عمیق به سر برد، اظهار کرد: این بیمار با تشنجات مکرر، مقاوم و شدید به بیمارستان عرضی انتقال یافت که به علت طولانی بودن فاصله منزل تا بیمارستان در حین انتقال دچار ایست تنفسی شد.

وی افزود: با تلاش تیم پزشکی، تشنجات کنترل شد اما به علت طولانی بودن مدت‌زمان تشنجات و ایست تنفسی، در نهایت دچار مرگ مغزی شد.

توکلی با بیان اینکه مرگ مغزی این دختر نوجوان در 21 خرداد به تأیید کمیسیون اولیه پزشکی بیمارستان غرضی ملایر رسید، ادامه داد: خانواده این بیمار برای اهدای کلیه اعضا و نسوج بدن فرزندشان، اعلام آمادگی کرده و رضایت دادند.

وی با اشاره به اینکه هماهنگی‌های لازم با بیمارستان سینای تهران برای تأیید کمیسیون نهایی مرگ مغزی و انجام اقدامات لازم اهدای اعضا صورت گرفته است، عنوان کرد: در همین راستا اکیپ کاملی از تهران برای انتقال بیمار به بیمارستان سینا، به ملایر اعزام شده‌اند.

رئیس بیمارستان غرضی ملایر در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: بهترین زمان برای اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی، ساعات اولیه پس از تأیید مرگ مغزی است البته بسته به سن و شرایط بیماران، این موضوع فرق می‌کند.

وی با بیان اینکه در ساعات اولیه مرگ مغزی اعضا کیفیت، عملکرد و کارآیی خود را حفظ کرده و می‌توانند جان نزدیک به 10 نفر بیمار را نجات دهند، یادآور شد: اعضای حیاتی چون کبد، ریه‌ها، کلیه‌ها، قلب، قرنیه‌ها، پانکراس و ... بیماران دچار مرگ مغزی به همراه سایر نسوج قابل اهدا هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: