• چهارشنبه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 963-895-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

"شهر فوتبال ایران" در مسیر بین‌المللی شدن

سال‌ها از انتخاب همدان به عنوان شهر فوتبال ایران از سوی الکس سوسی دبیرکل سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌گذرد اما یک تغییر در رأس هیئت فوتبال طی چهار سال گذشته باعث به فراموشی سپردن این عنوان مهم شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، زمانی‌که عباس صوفی رئیس هیئت فوتبال همدان دیگر تمایلی به ادامه فعالیت در رأس هیئت فوتبال نداشت، مجمع انتخابات هیئت فوتبال این استان رأی به انتخاب دیگری داد.

رفتن عباس صوفی از رأس هیئت فوتبال زمانی رقم خورد که همدان عنوان شهر فوتبال ایران را یدک می‌کشید. بزرگترین فستیوال فوتبال جنوب غرب آسیا را میزبانی کرد و آورده مالی خوبی را از سمت AFC همراه داشت.

همدان به جرأت می‌توان گفت نخستین و تنها هیئت فوتبالی بود که به مقر AFC در مالزی رفت و با مقامات ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا دیدار داشت و پیشتاز در طرح آسیا ویژن بود.

اما در چهار سال گذشته همه این فرصت‌های ایجاد شده به فراموشی سپرده شد و فوتبال همدان از مسیر بین‌المللی به محلات تغییر جهت داد.

** بدهی‌های سرسام‌آور

عباس صوفی بازهم به خواست برندهای فوتبالی همدان اعم از پیشکسوت، داور، مربی، بازیکن و ... پذیرفت سکان هدایت کشتی به گل نشسته هیئت فوتبال را عهده‌دار شود.

تجربه ارزشمند وی در دوره گذشته که فوتبال همدان را فراتر از ایران، در آسیا مطرح کرده بود، شاید یکی از دلایل مهم در انتخابش تلقی می‌شد اما بازگشت وی به این عرصه توأم با انبوه بدهی مالی بود.

بدهی‌های سرسام‌آور فوتبال همدان در واقع سوغات دوره گذشته هیئت بود که اکنون شرایط را برای بزرگ‌مرد فوتبال همدان سخت کرده است.

بدهی هیئت که 600 میلیون تومان برآورد می‌شود، حالا به عنوان یک چالش بزرگ، با تدبیر رئیس هیئت فوتبال استان همدان در حال کاهش است منتهی به قدری انباشته شده که رفع آن دغدغه‌ای مهم محسوب می‌شود.

  ** بازگشت با هدف بین‌المللی شدن فوتبال همدان

عباس صوفی برای بازگشت به رأاس هیئت فوتبال همدان، اهداف بزرگی را در سر می‌پروراند. مهمترین هدف او بین‌المللی شدن زیرساخت‌‎ها و توانمندی‌های فوتبال همدان در عرصه بین‌المللی است.

او زمانی به گام به هیئت فوتبال گذاشت که دیگر چیزی برای از دست داشتن ندارد. حالا در کنار انتظاری که از وی برای حل مشکلات تیم‌های فوتبالی حاضر در لیگ‌های کشوری می‌رود، احیای فوتبال پایه، مسائل اقتصادی و نیز اصلاح ساختار معیوب فوتبال استان می‌رود، بین‌المللی شدن فوتبال همدان نیز هدفگذاری شده است.

هم‌اکنون شمارش معکوس فوتبال همدان برای میزبانی مسابقات آسیایی آغاز شده و این شروعی بزرگ برای فوتبال استان در عرصه بین‌المللی محسوب می‌شود.

** بزرگترین رویداد استانی فوتبال ایران در همدان

مرحله مقدماتی رقابت‌های فوتبال نوجوانان آسیا در گروه ایران با حضور 150 ورزشکار و مربی در قالب 5 تیم به میزبانی شهر همدان برگزار خواهد شد.

عباس صوفی رئیس هیئت فوتبال همدان در این‌باره می‌گوید: طبق اعلام AFC این رقابت‌ها 25 شهریورماه تا دهم مهرماه در مجموعه ورزشی شهید حاجی‌بابایی مریانج آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: تمامی هزینه‌های برگزاری این رقابت‌ها بر عهده کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهد بود و هیئت فوتبال همدان تنها مجری برگزاری بازی‌ها است.

صوفی بیان کرد: همدان 2 دوره تجربه برگزاری رقابت‌های فوتبال پایه آسیا را عهده داشته و این تجربه در برگزاری هر چه بهتر بازی‌ها بسیار تأثیرگذار است.

تیم‌ ‌ملی ایران در گروه C رقابت‌های مقدماتی نوجوانان آسیا با تیم‌های قرقیزستان، افغانستان، لبنان و بوتان هم‌گروه است.

این پیکارها از تاریخ 25 شهریورماه امسال آغاز می‌شود و تیم‌ ‌ملی ایران روز 27 شهریور و در نخستین بازی به مصاف لبنان خواهد رفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: