• پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-11797-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

رقابت 45 هنرمند خوشنویس ملایری به مناسبت ماه رمضان

به مناسبت ماه مبارک رمضان، کارگاه خوشنویسی با حضور جمع کثیری از هنرمندان خوشنویس ملایر در مجتمع فرهنگی و هنری برگزار شد که انعکاسی از هنر خوشنویسان ملایری در آئینه قلم و مرکب بود.

به گزارش ایسنا منطقه همدان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر در حاشیه برگزاری این کارگاه با اعلام این  مطلب گفت: این کارگاه پس از 10 روز برپایی نمایشگاهی که به مناسبت ماه میهمانی خدا و در گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) برگزار شده بود، تشکیل شد.

غلامرضا جمالی زاده اظهار کرد: در این کارگاه تعداد 45 نفر از هنرمندان خوشنویس انجمن خوشنویسان ملایر شرکت نمودند و خوشنویسان در نهایت صداقت و با صفای باطن نسبت به خلق آثار زیبای خوشنویسی در زمینه ماه رمضان و تجدید میثاق دوباره با امام خمینی(ره) مبادرت کردند.

وی با بیان اینکه این کارگاه گامی برای اشاعه بیشتر فرهنگ و هنر خوشنویسسی محسوب می شود، گفت: با توجه به اینکه از خوشنویسی به عنوان هنر ملی و مذهبی نام برده می شود، امیدواریم با برگزاری و ادامه اینگونه برنامه ها، مردم اقبال بیشتری به فرهنگ و هنر نشان دهند و ما نیز بتوانیم رسالت خود را به خوبی به ایفا کنیم.

جمالی زاده یکی از اهداف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر را منسجم کردن فعالان هنر خوشنویسی و افزایش تعداد اعضای انجمن عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم در این راستا شاهد شکوفایی هنرمندان بیشتر و نیز شناسایی و جذب استعدادهای جوانان و نوجوانان باشیم.

گفتنی است؛ در این کارگاه خوشنویسی که با حضور بیش از 45 نفر از هنرمندان خوشنویس انجمن خوشنویسان شعبه ملایر با نگارش آیات قرآنی، مضامین و احادیث ماه مبارک رمضان، سخنان، اشعار و مطالب مرتبط با امام راحل(ره) در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر برگزار شد، در پایان ضمن تقدیر از مهدی غفوری، مسئول انجمن خوشنویسان ملایر که به تازگی موفق به دریافت مدرک استادی در رشته خوشنویسی شده اند به شرکت کنندگان در این کارگاه، لوح تقدیر و جوایزی اهدا شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: