• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۲:۵۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-5894-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کوفه در کوفه همی ماند شبی...

شب غریبی است، هزار و چهارصد سال از شب فتنه کوفه در محراب خونین مسجد گذشته است. همان شبی که یتیمان و نیازمندان کوفه دانستند دست مهربان و گرم پدر دیگر بر سر آنان نخواهد نشست.

هزار و چهارصد سال از شبی که محراب مسجد کوفه به خون مرد عدالت خونین شد، می گذرد. در آن شب کوفیان به وعده و وعیدی فریب زر دنیا را خورده و دستان خود را به خون امامی آلوده کردند که دست پدری بر سر آنان داشت و دل نگران دین و دنیای آنان بود.

سال ها به مکر و فریب و حماقت کوفیان تنگ نظر، در کنج خانه نشست و دم نزد و تنها سنگ صبور شنوای درد دل هایش، چاهی بود در کوفه که با صبوری به دلتنگی های مرد عدالت گوش فرا می داد.

دیالوگی از فیلم «امام علی(ع)» این بود: کمر کوفه از عدل علی شکست! همین یک جمله کافی است تا بدانیم که چرا کوفه و کوفیان تا ابد الدهر با خاندان اهل بیت(ع) دشمنی داشته و در شب لیله القدر که از هزار شب بهتر است، کمر به قتل امام و مولای شیعیان در محراب مسجد بستند.

سحرگاه آن شب شوم مرد عدالت با شمشیر کینه توزان کوفی به مقام «فزت و رب الکعبه» رسید و کوفه و کوفیان تا ابد الزمان در همان شب ماندند.

تنها کوفیانی که مرد عدالت را درک کرده و فهمیدند، کودکان یتیم، پیرمرد نابینای خرابه و نیازمندانی بودند که هر شب بدون آنکه بدانند دست گرم و مهربان علی(ع) برای آنان خوراکی می برد و دست نوازشی بر سر آنان می کشید و در جواب همان پیرمرد نابینای خرابه که گفت: از خدا خواسته ام که داد ما را از علی(ع) بگیرد! سکوت کرد.

اما شبی که ضربت شمشیر کینه توزان کوفه فرقش را شکافت به توصیه طبیب برایش کاسه های شیر آوردند اما قضا و تقدیر الهی بر این بود که مرد عدالت که از کوفیان دلتنگ و خسته بود با فرقی خونین در محراب مسجد کوفه در شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان به دیدار معشوق شتافته و کوفه را تا ابد مدیون تاریخ عدالت پیشگی کند.

نوشته از: قدسیه عظیمی خبرنگار ایسنا منطقه همدان

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: