• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-3892-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان همدان:

بدون معرفت و شناخت علی(ع)، خداشناسي محال است

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه همدان گفت: بون معرفت و شناخت علی(ع)، خداشناسي محال است.

به گزاش ايسنا- منطقه همدان- آيت الله غياث الدين طه محمدي امروز در خطبه اول نمازجمعه شهر همدان با اشاره به فضائل حضرت علي(ع) تصريح كرد: صحبت از حضرت علي(ع) بسيار مشكل است چرا كه همانند اقيانوس بزرگي است كه نمي توان مضيق تفسير كرد همچنانکه پيامبر(ص) مي فرمايند اگر جنگل ها قلم، درياها جوهر، نسل جن حسابدار و نسل انس كتابدار شوند باز هم نمي توانند كرامت هاي علي را سجده كنند.

وي با بیان اینکه هنوز آب و گل آدم خلق نشده بود كه حضرت علي(ع) مقام ولايت مطلقه را داشت عنوان کرد: نسل انسان آنقدر بزرگ و ارزشمند است كه خداوند براي هدايت و به كمال رسيدنش رهبري چون علي(ع) را قرار داده است.

وی با تاکید بر اینکه بدون معرفت و شناخت علی(ع)، خداشناسي محال است چرا كه خداوند از تمام جمال و كمال خودش علي(ع) را آفريده است به كم كاري هاي شيعه در ادامه دادن راه حضرت علي(ع) اشاره و تصریح كرد: اگر علي(ع) نبود انسان از چه كسي پيروي مي كرد اما حالا هم كه علي(ع) اين همه آموخته هاي گوهربار دارد مسلمانان كاري نكرده اند و در حق علي جفا شده است.

طه محمدي ادامه داد: عبادت، شجاعت، زهد و سخاوت علي را هم بايد ياد گرفته و هم آموزش داده شود به طوریکه مسلمانان با الگوسازي علي(ع) بايد واجبات ديني را در اولويت قرار دهند.

نماينده ولي فقيه در استان امام علي(ع) را شخصيتي منحصربفرد شمرد و گفت: یكي از ويژگي هاي بارز علي(ع)، اين است كه فضيلت هاي ارزشي متضاد را همزمان در وجود خود جمع كرده به طوریکه از يك سو در ميدان محبت و مهرورزي به قدري لطيف است كه كودكي را در آغوش خود مي فشارد از سوي ديگر درب خيبر را از جا كند و كوه را به لرزه مي اندازد بنابراین اينگونه بود كه پس از شهادت علي(ع) تمام كائنات عالم، عزادار شدند.

وی در ادامه با اشاره به سند ٢٠٣٠ خاطرنشان کرد: ایران با تمدن ٧ هزار ساله و فرهنگ غني و قوي ايراني-اسلامي خود نبايد هرچه غرب ديكته مي كند بپذيرد بلكه ملت انقلابي ما تنها قوانيني كه در راستاي انقلاب اسلامي و خون شهيدان باشد با دل و جان اجرا مي كنند كه به همين علت سند ٢٠٣٠ ملغي شد.

وي همچنین اظهار کرد: مقرر شده است جشن گلریزانی براي زندانيان با جرائم غيرعمد برگزار شود كه ملت مومن همدان با توسل به علي(ع) شركت و كمك كنند.

امام جمعه همدان در پايان گفت: جبهه مقاومت، سوريه و عراق اخيرا پيروزي هاي بزرگي را كسب كرده اند و اسرائيل شرايطي خوبي را ندارد بنابراین در نهايت روسياهي به آل سعود و اسرائيل مي ماند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: