• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-7091-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گفتگو

تولید 107 مترمربع فرش دستبافت توسط زنان مددجوی فامنینی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان فامنین از تولید 107 مترمربع فرش دستبافت در این شهرستان خبر داد و گفت: این میزان فرش توسط زنان و دختران تحت پوشش کمیته امداد فامنین در سال گذشته تولید شده است.

عیسی شهبازی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، اظهار کرد: در شهرستان فامنین با توجه به همجواری با استان‌های قم و مرکزی که از استان‌های قطب در تولید قالی ابریشم در کشور هستند، بافت قالی ابریشم رواج زیادی پیدا کرده و کمیته امداد نیز با بهره‌گیری از این ظرفیت گام‌های بلندی در راستای اشتغال مددجویان برداشته است.

وی با بیان اینکه در سال 95 تعداد 120 بافنده، 107 مترمربع قالی بافته شده است، افزود: ارزش این میزان قالی تولید شده، یک میلیارد ریال بوده است.

شهبازی ادامه داد: در سال گذشته، 136 نفر از زنان و دختران تحت پوشش در دوره‌های آموزشی بلندمدت و کوتاه‌مدت به یادگیری و ارتقاء مهارت و بهبود بافت بهره‌مند شدند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: بهداشت حرفه‌ای و سلامت جسمی بافندگان نیز مدنظر این نهاد بوده و در این راستا، تعداد 55 بافنده در طرح بینایی‌سنجی مورد معاینه قرار گرفته‌اند و میزان استانداردی کارگاه‌های آنان مورد بازرسی دوره‌ای کارشناسان بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: