• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 963-1195-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

ظرفیت‌های اقلیمی همدان، مغفول تیم‌های فوتبال ایران

این روزها تیم‌های فوتبال ایران در تدارک برپایی اردوهای بدنسازی و تمرینی خود در شهرهای خوش آب و هوای کشور هستندو در این بین امکانات ورزش همدان به علت عدم برنامه‌ریزی لازم از چشم آنها مغفول مانده است.   

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، هم‌اکنون بیش از 100 تیم در لیگ‌های مختلف کشور در تدارک حضور قدرتمند در فصل جدید رقابت‌های فوتبالی هستند و در این بین تیم‌هایی که از وضعیت اقتصادی مناسب برخوردار باشند، اغلب اردوهای خارج از استان مربوطه را برنامه‌ریزی می‌کنند.

در حال حاضر تیم‌های جنوب کشور به لحاظ قرار گرفتن در آب و هوای گرم، از حضور در شهرهای مرکزی و شمالی کشور استقبال می‌کنند.

** بروجرد فراتر از استان همدان

تا سال‌های قبل مناطقی نظیر کردان کرج، سرعین اردبیل و شهرهای شمالی مطرح‌ترین مکان برای برپایی اردوی تیم‌های فوتبالی بودند اما امروز در کنار این مناطق، بروجرد نیز همترازی می‌کند.

قرار گرفتن در ارتفاع و انجام تمرینات هوازی، زیرساخت مناسب تمرینی و اقامتی و دسترسی مناسب و دوری از فضای شلوغ و پرتردد، از ویژگی‌های این مناطق برای برپایی اردوهای تدارکاتی است.

اما نکته مهم تبلیغات لازم در جلب نظر مسئولان تیم‌ها برای ارتباط گرفتن در برپایی این چنین اردوهایی است.

در چند سال اخیر شهر بروجرد توانسته در این مسیر موفق عمل کند و در طول سال شاهد حضور متعدد تیم‌های باشگاهی در این شهر هستیم.

** امکانات ورزش همدان، نقطه کور تیم‌های فوتبال ایران

متأسفانه استان همدان با وجود برخورداری از امکانات مناسب، آنطور که باید نتوانسته در فراهم شدن مقدمات حضور تیم‌های فوتبالی برای برپایی اردوهای آماده‌سازی در این استان مطلوب عمل کرد.

البته هم‌اکنون دو شهرستان نهاوند و همدان قابلیت این میزبانی‌ها را دارند و سایر شهرستان‌ها با مشکلاتی در این زمینه مواجه هستند.

نهاوندی‌ها علاوه بر داشتن ورزشگاه مجهز علیمرادیان، دارای خوابگاه اختصاصی و استخر مناسب هستند. شهر مریانج نیز مجهزترین مجموعه ورزشی را داراست که زمین چمن، خوابگاه اختصاصی، استخر و سالن بدنسازی را در یک مجتمع کنار هم دارد.

ملایری‌ها این وضعیت را ندارند. زمین چمن این شهر فاقد کیفیت لازم است و جالب اینکه خوابگاه ورزشی مناسب هم ندارند!

ملایر تنها یک هتل مجهز دارد که نمی‌تواند جوابگوی این ظرفیت باشد. بهار، تویسرکان، اسدآباد، کبودراهنگ و سایر شهرها نیز این پتانسیل را ندارند.

با این حال، شهرهای نهاوند و همدان با قرارگرفتن در وضعیت آب و هوایی بسیار مناسب در نیمه اول سال، ارتفاع لازم از سطح دریا برای انجام تمرینات هوازی و ... بهترین شرایط را می‌توانند برای برپایی اردوهای تمرینی تیم‌های فوتبال فراهم سازند.

** از اردوی تیم‌های فوتبالی استقبال می‌کنیم

رئیس هیئت فوتبال همدان در این‌باره می‌گوید: امکانات فوتبال شهرهای همدان، نهاوند و مریانج برای برپایی اردوی تیم‌های فوتبال باشگاه‌های کشور مناسب است.

عباس صوفی ادامه می‌دهد: از اردوی تیم‌های فوتبالی استقبال می‌کنیم ضمن اینکه انتظار می‌رود در شهرستان‌ها نسبت به این مهم برنامه‌ریزی شود.

وی خاطرنشان می‌کند: هم‌اکنون مریانج پیشرفته‌ترین امکانات ورزشی را برای برپایی اردوی تیم‌های ملی در رشته‌های مختلف دارد و فدراسیون‌ها در صورت تمایل می‌توانند از تجهیزات مدرن مجموعه ورزشی شهید حاجی‌بابایی این شهر بهره‌مند شوند. این مکان قرار است شهریورماه میزبان مقدماتی نوجوانان آسیا باشد.

وی بیان می‌کند: دستگاه‌های ورزش شهرستان‌ها نیز باید از این ظرفیت استفاده لازم را با ایجاد زیرساخت‌های مناسب داشته باشند. هم می‌تواند پل ارتباطی برای معرفی استعدادهای فوتبال منطقه باشند و هم در درآمدزایی موثر است. حضور تیم‌های مطرح کشور در شهرهای استان به پیشرفت فوتبال می‌تواند کمک شایانی داشته باشد.

صوفی می‌افزاید: در حال حاضر شهرستان‌های همدان و نهاوند این مزیت را برای میزبانی دارند. باید هدفگذاری لازم صورت گیرد و این مهم نیازمند زیرساخت‌های مناسب در استان است.

وی خاطرنشان می‌کند: شهرهای استان به عنوان یکی از بهترین و خوش آب و هواترین مناطق کشور می‌تواند پایگاهی برای اردوی تیم‌های فوتبال باشگاهی مطرح باشد.

رئیس هیئت فوتبال همدان در پایان می‌گوید: هم‌اکنون به همه تیم‌های لیگ برتری، دسته اولی و حتی لیگ‌های پایین‌تر پیشنهاد می‌دهیم برای آماده‌سازی تیم‌های خود این استان را انتخاب کنند منتهی شهرهای همدان، مریانج و نهاوند فعلا این ظرفیت را ایجاد کرده‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: