• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 963-1295-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

اعزام 7 ورزشکار همدانی به مسابقات جهانی پیوند اعضا

مراسم بدرقه هفت ورزشکار همدانی اعزامی به بیست و یکمین دوره مسابقات جهانی پیوند اعضا در کشور اسپانیا با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، بیست و یکمین دوره مسابقات جهانی پیوند اعضا از چهارم تا یازدهم تیرماه به میزبانی شهر مالاگا اسپانیا برگزار می‌شود.

اردوی نهایی تیم‌های ملی پیوند اعضا ایران از 29 خرداد با دعوت 80 ورزشکار آغاز می‌شود و تا زمان اعزام به اسپانیا ادامه خواهد داشت.

اعظم غفاری‌شریف در رشته اسکواش، مریم فریدونی و مصطفی آرمزد در رشته دارت و معصومه برجی، الهام محمدی‌تقدیر، بهاره بیگی و سمیه کریمی در رشته پینگ‌پنگ ورزشکاران اعزامی از استان همدان به این رقابت‌ها خواهند بود.

صبح امروز مراسم بدرقه این ورزشکاران با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان و قهرمانی رئیس هیئت بیماران خاص برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در این مراسم گفت: ورزش تنیس روی میز نقش مهمی در سلامتی بیماران خاص و پیوند اعضا دارد و ورزش برای بیماران خاص مفید بوده و آنها بیشتر از افراد عادی به ورزش نیاز دارند.

رسول منعم افزود: حضور قهرمانان که زمانی درگیر بیماری بوده‌اند، باورهای اجتماعی این قشر را به ورزش تغییر خواهد داد و به طور قطع می‌تواند با موفقیت‌ها و قهرمانی‌های خود نگرش مثبتی را در این قشر به وجود آورند.

وی با بیان اینکه دستگاه ورزش بستر مناسب برای حضور این افراد در عرصه‌های ورزشی و اجتماعی را فراهم کرده است، اظهار کرد: با فرهنگ‌سازی مناسب باید دیدگاه افراد جامعه نسبت به آنان از حالت دلسوزی و ترحم تغییر تا آنان با احساس امنیت بیشتری در عرصه‌های ورزشی حضور یابند.

وی ادامه داد: انتظار ما از هیئت‌های قهرمان‌پرور و مدال‌آور تدوین برنامه منظم و اصولی برای افزایش سطح کیفی و کمی است و دستگاه ورزش استان همدان نیز در حمایت‌های مالی میزان پیشرفت هیئت‌های ورزشی را اولویت قرار می‌دهد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان یادآور شد: هیئت‌های ورزشی که بتوانند سطح جایگاه ملی و بین‌المللی خود را در مدال‌آوری، کسب عنوان‌های تیمی و سایر امتیازها ارتقاء دهند، از حمایت‌های ویژه برخوردار خواهند بود.

رئیس هیئت ورزشی بیماران خاص و پیوند اعضای استان همدان نیز در این مراسم گفت: اداره‌کل جوانان و ورزش استان زمینه جذب و آشنایی بیشتر بیماران خاص را با فعالیت‌های هیئت فراهم کرده است.

عباس قهرمانی در ادامه ایجاد انگیزه، استعدادیابی و برنامه‌ریزی برای جذب افراد، فعال کردن هیئت‌های شهرستان را از برنامه‌های این هیئت عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: