• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-11897-5
  • خبرنگار : 8118
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

فرمانده سپاه اسدآباد مطرح کرد

١٨ پایگاه سهم اسدآباد از طرح جوانه‌های شجره طیبه صالحین

فرمانده سپاه پاسداران ناحیه مقاومت اسدآباد گفت: در طرح جوانه‌های شجره طیبه صالحین  تابستان امسال سهم اسدآباد ١٨ پایگاه خواهد بود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، سرهنگ حسن مرادی در جمع خبرنگاران افزود: از  این تعداد، سهم  ۶ پایگاه برای خواهران و ١٢ پایگاه برای برادران درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه ۶٠ درصد از پایگاه‌ها در طرح جوانه‌های شجره طیبه صالحین مختص به جوانان  روستایی خواهد بود، ادامه داد: سعی بر آن شده تا در این راستا طرح فوق به پایگاه‌های مقاومت  تأثیرگذار و فعال شهرستان واگذار شود.

مرادی با اشاره به اینکه طرح جوانه‌های شجره طیبه صالحین هر ساله با شروع ایام تابستان به جهت پرکردن اوقات‌فراغت جوانان کشور و تبع آن جوانان استان‌ها و شهرستان‌ها آغاز می‌شود، تصریح کرد: در تابستان امسال نیز این طرح برای پرکردن اوقات‌فراغت جوانان با شعار «نشاط و تعالی، در پرتو قرآن و نماز» با محوریت مسجد آغاز به فعالیت خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: پرکردن اوقات‌فراغت جوانان و نوجوانان، جذب حداکثری بسیج، برگزاری کلاس‌های  قرآنی، قرائت و حفظ مفاهیم قرآن، گفتمان‌سازی با موضوع سبک زندگی اسلامی و ایرانی، روشنگری در مقابله با ماهواره و فضای مجازی، برنامه و مسابقات ورزشی، کلاس‌های اقتصاد مقاومتی، کلاس‌های آموزشی نظامی و سلاح‌شناسی، برگزاری اردوهای سیاحتی و تفریحی  استانی و خارج از استان، برگزاری کلاس‌های مهارتی در زمینه‌های مختلف، گفتمان‌سازی و بصیرت‌افزایی و روشنگری، گفتمان‌سازی فرمایشات و اصول خط امامین انقلاب، اردوهای جهادی و آموزش امدادونجات از جمله اهم اهدافی است که در این طرح در دست پیگیری است.

مرادی اظهار کرد: در سه ماه تابستان سال ‌گذشته در طرح جوانه‌های شجره طیبه صالحین شهرستان ٩٠٠ نفر از جوانان جذب بسیج شده‌اند.

وی با اشاره به ۴٧ پایگاه مجری در طرح جوانه‌های شجره طیبه صالحین سال گذشته گفت: در طرح فوق سه ماه تابستان سال گذشته ٧۵٠ نفر در شهرستان به اردوهای سیاحتی و تفریحی فرستاده شده و ۵٧٠ نفر نیز از آموزش قرآن در زمینه حفظ و قرائت مفاهیم قرآن استفاده کردند و ۵٠٠ نفر نیز  از کلاس‌های مختلف رشته صنایع‌دستی بهره‌مند شدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از واگذاری یک میلیارد و ۴٠٠ میلیون تومان اعتبار در شهرستان  اسدآباد در بحث اقتصاد مقاومتی سال گذشته خبر داد و گفت: در همین راستا ١١۶ نفر از تسهیلات اقتصاد مقاومتی استفاده کرده و برای ٢٢۶ نفر در ٢٣ عرصه اشتغال ایجاد شد.

مرادی با بیان اینکه سال گذشته در قالب ٢۵ دوره آموزشی برای ٩٠٣ نفر در شهرستان توسط سپاه  پاسداران اشتغالزایی شد، تصریح کرد: طی طرح سال گذشته ٩٣ گروه جهادی در ۴٨ روستای  شهرستان در ۶۵ موضوع در اردوهای جهادی شرکت کردند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آغاز فعالیت پایگاه فرهنگی در شهرستان در راستای  اجرای برنامه‌های تفریحی و ایرانی- اسلامی در پارک‌ها برای خانواده‌ها اظهار کرد: این برنامه از سال گذشته با معرفی سپاه استان به سپاه شهرستان آغاز شد که امسال نیز این برنامه فعالیت خود را شروع کرده و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

مرادی عنوان کرد: هر پنجشنبه و جمعه جُنگ شادی و برنامه‌هایی در پارک ملت برای اوقات‌فراغت خانواده‌ها با دعوت از گروه‌های هنری برگزار خواهد شد.

وی همچنین برگزاری نماز جماعات در پارک‌ها را به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های ایرانی- اسلامی عنوان کرد و افزود: در ایام شهادت شکل برنامه‌های جُنگ شادی به یادواره تغییر خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: