• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 963-12497-5
  • خبرنگار : 8119
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

ارائه راهکار جلوگیری از کاهش جمعیت شهر زنگنه

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش جمعیت و مهاجرت روستائیان به شهر، استفاده از مدل‌های تشویقی برای فرزندآوری را راهکاری مهم برای جلوگیری از کاهش جمعیت شهر زنگنه عنوان کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حجت‌الاسلام و المسلمین احد آزادیخواه در دیدار با منتخبان جدید شورای اسلامی شهر زنگنه، بخش زند و شهر زنگنه را دارای جاذبه‌های بسیاری دانست و آمادگی نمایندگان ملایر را برای انجام هر گونه هماهنگی و پیگیری و رایزنی با مسئولان کشوری و استانی برای حل مشکلات این شهر اعلام کرد.

وی درباره حل مشکلات شهر زنگنه، گفت: رفع مشکل تکمیل و تجهیز مرکز بهداشت، تکمیل بلوار، توسعه و تجهیز امکانات مدارس شهر زنگنه و دیجیتال و شبکه‌های تلویزیونی پیگیری شده و قول مساعد می‌دهیم حتما قابل حل است.

آزادیخواه درباره تکمیل و توسعه کتابخانه عمومی شهر زنگنه، پیشنهاد کرد: مرکز فرهنگی و هنری این شهر احیا شود به طوریکه می‌توان در داخل این مرکز کتابخانه‌ای با تمام امکانات دایر کرد و ما نیز با تمام توان این مشکل را پیگیری می‌کنیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: اعضای شورای شهر زنگنه همراه با مسئولان این بخش و شهر باید تلاش کنند تا مهاجران روستاهای اطراف و کارگران بخش صنایع بخش زند را برای اسکان در شهر جذب کنند.

نماینده ملایر در مجلس همدلی، وفاق، همکاری و برادری را یک ضرورت در روند توسعه و پیشرفت برشمرد و افزود: مشکلات و نیازمندی‌های بخش و شهر زنگنه را به طور قطع با همکاری و تعامل می‌توان حل کرد.

آزادیخواه با اشاره به توسعه مطلوب شهری زنگنه طی سال‌های گذشته، گفت: با اجرای تکنیک‌های مدیریتی و رعایت استانداردهای علمی و عملی، بسیاری از کارهای نشدنى قابل اجراست که تقاضا دارم شهر زنگنه از این نمونه برای توسعه استفاده کند.

وی با بیان اینکه حضور شورای شهر باید در تمامی زمینه‌ها حضوری موثر باشد، تأکید کرد: برای حل مشکلات و نیازمندی‌های بخش و شهر زنگنه باید در میدان عمل با هم باشیم و با مطالعه و مشاوره برای رفع مسائل راهکار مهم و اساسی ارائه دهیم.

گفتنی است؛ کاهش جمعیت، کمبود مدرسه و امکانات تحصیلی، نبود بیمارستان، تکمیل بلوار شهر، فرسوده بودن زیرساخت‌های برق، تکمیل مرکز فرهنگی و کتابخانه از مهمترین مشکلاتی بود که در این جلسه از سوی اعضای شورای شهر، شهردار زنگنه و بخشدار زند مطرح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: