• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4192-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

دانشگاه ملایر باز هم خبرساز شد

در پی موضوع بازداشت مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه ملایر به علت اعتراض به بیانیه صادره از سوی انجمن صنفی اساتید دانشگاه به منظور تبریک و ارادت به انتصاب سرپرست دانشگاه ملایر، باز هم ماجرایی جدید در این دانشگاه پیش آمده است.

قائم مقام دبیرکل مجمع هماهنگی تشکل‌های اسلامی دانشگاه ملایر در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه همدان، با اشاره به دوبار احضار دبیرکل مجمع هماهنگی تشکل‌های اسلامی دانشگاه به دادسرا به علت نقد به سند 2030 و انتشار بیانیه‌ای در این زمینه، اظهار کرد: بیانیه منتشر شده با موضوع تشریح وقایع اخیر دانشگاه ملایر و انتقاد نسبت به سند 2030 بوده است که در نمازجمعه شهر ملایر توزیع شد.

محمد گودرزی با بیان اینکه بیانیه با هماهنگی ستاد نمازجمعه شهر ملایر پخش شده بود، افزود: در این بیانیه به موضوع بازداشت مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه، انتقاد به سند 2030، آزادی‌بیان و فضای حاکم بر دانشگاه ملایر پس از انتصاب سرپرست جدید دانشگاه پرداختیم.

وی عنوان کرد: با سیاسی شدن فضای دانشگاه و ایجاد چنین ناآرامی‌ها، تنها خود دانشگاه ضربه می‌خورد به طوریکه طی دو سال گذشته جزء رتبه‌های برتر دانشگاه‌ها در سراسر کشور از نظرفرهنگی و فعالیت‌های قرآنی بودیم و اکنون این وضعیت افول یافته است.

در ادامه فرمانداری شهرستان ملایر در پی انتشار بیانیه‌ای از سمت جنبش دانشجویی دانشگاه ملایر، خواستار پیگیری هر چه سریع‌تر موضوع شد و تأکید دارد به هیچ‌وجه از شخص خاصی شکایت نشده است.

معاون فرماندار ملایر در این‌باره به خبرنگار ایسنا گفت: موضوع شکایت از مسئول بسیج دانشجویی، شخصی بوده و به فرمانداری هیچ ارتباطی نداشته همچنین حکمی که در این زمینه صادر شده از طرف دادستان بوده است و فرمانداری دخالتی نداشته که در بیانیه منتشره از جنبش دانشجویی دانشگاه ملایر موضوع به فرمانداری ارتباط داده شد.

وی با بیان اینکه در متن این بیانیه تهدیدهایی مطرح شده که طرح این مسائل چیزی جز غرض‌ورزی شخصی نیست، تصریح کرد: در پی انتشار این بیانیه از شخص خاصی شکایت نشده است چرا که بیانیه از طرف جنبش دانشجویی بوده و از شخص خاصی نامبرده نشده و ما فقط خواستار پیگیری موضوع از سمت دادگستری شدیم.

سرپرست دانشگاه ملایر نیز به ایسنا گفت: دانشجو با هر طرز تفکری فعالیت‌های سیاسی، صنفی و یا فرهنگی خود را در دانشگاه انجام می‌دهد حال ممکن است طی انجام این فعالیت‌ها دچار اشتباهات ناخودآگاهی شود که ما به هیچ‌یک از این اشتباهات ناخودآگاه و یا خدایی نخواسته عمدی توجهی نداریم.

دکتر منوچهر بابایی‌پور با بیان اینکه دانشگاه خانه دانشجوست و همه دانشجویان دانشگاه فرزندان ما هستند، افزود: هیچ‌گونه برخورد انضباطی و حقوقی با این دانشجویان نداشتیم و نخواهیم داشت حال ممکن است دانشجو حرکتی انجام دهد که جنبه شخصی داشته باشد و این‌گونه استنباط شود که به یک شخص و یا یک سازمان توهین شده و آن شخص یا سازمان از او شکایت کند.

وی در پایان عنوان کرد: وظیفه ما حمایت از دانشجوست و به طور قطع از دانشجو در زمینه مشکلات به وجود آمده حمایت می‌کنیم اما خود دانشگاه به هیچ‌وجه شاکی این دانشجویان نیست، دانشجو نیز باید در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی حرکت کند.


انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: