• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-6594-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون گردشگری استان همدان خبر داد

پیش‌بینی صدور مجوز 30 خانه‌مسافر در همدان

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان پیش‌بینی کرد: امسال برای 30 خانه‌مسافر در همدان مجوز اسکان صادر شود.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، علی خاکسار یکشنبه 28 خرداد در کارگروه گردشگری شهرستان همدان، اظهار کرد: به منظور اسکان مسافران در منازل و جلوگیری از تخلفات، بنرهایی در سطح شهر نصب کرده‌ایم تا افرادی که تمایل به اجاره دادن خانه خود به مسافران را دارند، با دریافت مجوز اقدام به این کار کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته فقط به یک خانه‌مسافر مجوز داده شد که امسال به 30 خانه نیز می‌رسد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان در بخش دیگری از سخنانش با توجه به نزدیک شدن به تعطیلات تابستانی و آغاز مسافرت‌ها، به طرح ساماندهی سفرها اشاره کرد و گفت: این طرح در سال 94 تهیه و ابلاغ شد و برای امسال نیز این برنامه را داریم.

وی تصریح کرد: امید است با هماهنگی و جدیتی که در کار داریم، سفرهای پیش‌رو را به خوبی سپری کرده و شاهد ارائه خدمات مطلوب به گردشگران در این استان باشیم.

وی همچنین با اشاره به ابلاغ طرح ضربتی اشتغال در روستاهای هدف گردشگری کشور از 2 ماه پیش گفت: 4 روستا با اسامی ورکانه، قلعه‌جو، کشانی و ملحمدره به عنوان روستاهای منتخب هدف گردشگری در استان همدان اعلام شد تا این طرح در این مناطق عملیاتی شود.

خاکسار با بیان اینکه سریال «علی‌البدل» به رونق گردشگری روستای ورکانه کمک شایانی کرد، افزود: در جهت توسعه گردشگری و راحت بودن مسافران به افرادی که قصد ایجاد اقامت بومی در این روستاها را دارند، 100 میلیون تومان تسهیلات با سود 4 درصد اعطا می‌شود.

وی تصریح کرد: صنایع‌دستی، گلیم و قالی و سبدبافی روستای ورکانه از جاذبه‌های این روستاست که در این زمینه نیز کلاس‌های آموزشی برای روستائیان برگزار می‌شود که خوشبختانه شاهد استقبال خوب آنان بوده‌ایم.

وی یکی دیگر از رشته‌های مورد علاقه اهالی روستای ورکانه را سنگ‌تراشی عنوان و اعلام کرد: در این زمینه نیز کلاس‌های خوبی برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به نزدیکی به عیدسعید فطر و سفرهای تابستانی لازم است به سرویس بهداشتی موجود در روستای ورکانه رسیدگی شود چرا که آبرسانی آنجا دچار مشکل است و امیدواریم مشکل برطرف شود تا مسافران به راحتی به این روستا سفر کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: