• یکشنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۹
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 963-1595-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : گزارش

شب تاریخی دو و میدانی همدان/ نیم قرن انتظار برای کسب سهمیه جهانی

رکوردگیری از برترین های دو ومیدانی نوجوانان اعزامی به رقابت های جهانی در حالی امشب برگزار می شود که چهار دونده همدانی لحظه های سرنوشت ساز را به انتظار نشسته اند.

به گزارش ایسنا- منطقه همدان- آخرین مرحله کسب سهمیه رقابت های نوجوانان جهان با حضور نوجوانان دعوت شده به پیکارهای رکوردگیری، امشب در ورزشگاه آفتاب انقلاب تهران پیگیری خواهد شد.

این رقابت ها به منظور فرصت نهایی ملی پوشان و برترین های نوجوان کشورمان برای راه یابی به پیکارهای جهانی در نظر گرفته شده است.

محمد حاصلی در ماده 1500 متر، علی حاج بابایی در ماده 800 متر، پوریا وطن نواز و آرش قاسمی در ماده 2 هزار متر با مانع چهار دونده همدانی حاضر در انتخابی تیم ملی هستند.

** نیم قرن انتظار برای کسب سهمیه جهانی

عباس قربانی نخستین نوجوان همدانی بود که در دهه 50 توانست به رقابت های جهانی راه یابد. قربانی که هم اکنون عمر او از 60 سال عبور کرده است، در دهه 50 به عنوان نخستین دونده تاریخ ورزش همدان توانست به پیکارهای جهانی فرانسه اعزام شود. البته این دونده در رقابت های
جهانی فرانسه موفق به کسب عنوان نشد.

حالا حدود نیم قرن از آخرین حضور دو ومیدانی همدان در رده نوجوانان به رقابت های جهانی سپری می شود. 

** همدان رکوردار دونده در انتخابی نوجوانان

رکوردگیری از برترین های دو ومیدانی نوجوانان اعزامی به رقابت های جهانی در حالی امشب برگزار می شود که 19 دونده در این پیکارها حضور دارند.

پر این بین همدان با چهار دونده بیشترین تعداد حضور را دارد که نشان از جایگاه مطلوب دو ومیدانی نوجوانان همدان به نسبت سایر استان ها است.

محمد حاصلی، علی حاج بابایی، پوریا وطن نواز، آرش قاسمی (همدان)، امید امیدیان (سیستان و بلوچستان)، مهدی جعفری، ریحانه مبینی (اصفهان)، احمد جعفری (خراسان جنوبی)، هادی مرادی ( چهارمحال و بختیاری)، علی سلامتیان (قم)، طاها مدرسی (لرستان)، رضا بحرینی (کیش)، علی رضا نوری (فارس)، امیرحسین رحمانی (قزوین)، علی کریمی (زنجان)، ریحانه آرانی، علی اصغر شایسته فر، کیمیا پورخلحالی (تهران)، محسن حسینی (خراسان رضوی)، نوجوانانی هستند که از ساعت 21 امشب ( یکشنبه) 28 خرداد ماه با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت. 

** نخستین تجربه مهم 

در بین دونده های همدانی محمد حاصلی تجربه حضور در دوره گذشته رقابت های نوجوانان آسیا را دارد اما موفق به کسب مقام نشد.

علی حاج بابایی، پوریا وطن نواز و آرش قاسمی نیز همواره در اردوهای تیم ملی نوجوانان نیز حضور داشته اند اما موفق به اعزام در آوردگاه بین المللی نشده اند.

کارشناسان دو ومیدانی استان همدان شانس هر چهار دونده برای کسب سهمیه را بالا می دانند اما در این بین حاصلی به دلیل تجربه بیشتر از شانس بهتر برخوردار است. 

** شب تاریخی برای دو ومیدانی همدان 

دبیر هیئت دو ومیدانی همدان در این باره می گوید: امشب در واقع لحظه تاریخی برای دو ومیدانی همدان محسوب می شود. 

مسعود بنوان افزود: تاریخ ورزش دو ومیدانی همدان همواره مملو از افتخارات ارزنده بوده اما تاکنون این چنین توفیقی حاصل نشده است.

وی اضافه کرد: البته این موفقیت حاصل تلاش و زحمات مربیان سازنده و باتجربه دو ومیدانی استان و دونده های مستعد است.

بنوان خاطرنشان کرد: هیئت دو ومیدانی استان همدان در سال های اخیر با تدوین برنامه استعدادیابی و بکارگیری مربیان سازنده در این رشته توانسته در عرصه قهرمانی بسیار موفق عمل کند و این اقدام موثر موجبات افتخارآفرینی در این ورزش را بیش از گذشته مهیا ساخته است.

رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان در مردادماه به میزبانی کنیا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: